warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/woolgoolga.org/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

góry

Uwielbiasz morze i spędzasz tam każdą wolną chwilę? Zobacz, czy w naszym kraju może być miejsce równie lub nawet bardziej urocze

góry
Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
My – Polacy, możemy mówić o szczęściu. Polska ma idealne położenie. W północnej części morze, na południowej części pasma górskie (na świecie jest niewiele państw, które mają szansę pochwalić się tak fantastycznym umiejscowieniem). Oczywiście, jak w każdym kraju, my – Polacy, jesteśmy podzieleni na tych, którzy z radością jeżdżą na wakacje nad morze i takich, którzy oddadzą wiele za możność odpoczynku w górach.

Hotel w górach z basenem – idealne miejsce na urlop i wytchnienie po energicznie spędzonym dniu w górach.

hotel w górach
Autor: Jennifer C.
Źródło: http://www.flickr.com
Podróże na wakacje czy też weekend zawsze dają obywatelom dużo szczęścia. Jest to czas, na który wygląda każdy obywatel i do którego wylicza dni. Wyjazdy wczasowe dzielą się przede wszystkim na podróże w góry lub nad morze. Aczkolwiek współcześnie ludzie coraz częściej wybierają góry na swój wypoczynek.

Co oferują Bieszczady? Z jakiego powodu właśnie tam warto się wybrać?

Bieszczady
Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com
Bieszczady, mimo dość niewielkiej gęstości zaludnienia, były rejonem zamieszkałym już w epoce neolitu. Interesujące zjawisko, szczególnie iż duża część starszych osad z biegiem czasu nabierała znaczenia oraz rozrastała się do wielkości ogromnych obecnie ośrodków, a takich rzeczy w Bieszczadach nie zaobserwujemy.

Poczuj uroki Szklarskiej Poręby i jej okolic

szklarska poręba
Autor: Motorrad-Presse.com
Źródło: http://www.flickr.com
Wśród soczystej zieleni lasów, w dolinie rzeki Kamienna, na zboczach Karkonoszy i Gór Izerskich, rozpościera się czarowny ogród historii, obyczajów, wierzeń, magii i przyrody. Jego władcą jest Duch Gór, nazywany Liczyrzepą.

Tatry jako wspaniałe miejsce na podróż, pełne niesamowitych krajobrazów oraz ciekawych szlaków

Zakopane
Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z najczęściej wybieranych kierunków podróży w trakcie wakacji są góry. Jest wiele osób, które kochają górskie wędrówki i cudowne widoki. Wakacje w górach to świeże powietrze oraz aktywny wypoczynek, warto więc pojechać na przykład do Zakopanego. Zakopane to stolica tatrzańskiej turystyki, co roku odwiedza go mnóstwo turystów z kraju a także świata.

Produkty obowiązkowe na płaszczyźnie wycieczek w wysokie partie gór

koc
Autor: La Millou
Źródło: La Millou
Jeżeli ktoś od czasu do czasu decyduje się na wyprawę w góry, z pewnością jest świadomy, jak ważne jest spakowanie wszystkich niezbędnych rzeczy. To właśnie od tej kwestii jest zależne nasze bezpieczeństwo, i z tego względu zawsze trzeba upewnić się, że zabraliśmy je do plecaka. Warto także pamiętać o tym, by zdecydować się na kupno jak najlepszego sprzętu, który będzie charakteryzował się najwyższą jakością.

Jedziemy na narty. Jak dobrze się przygotować

Snowboard
Autor: Gavin Craigie
Źródło: http://www.flickr.com
Do zaczęcia ferii zostało parę dni. To zdecydowanie zbyt mało, ażeby dobrze przygotować się do wyjazdu na stok. Co jeszcze możemy zrobić, żeby nie wrócić z wypadu w góry w gipsie? O czym należy pamiętać, a także jak trenować, żebyśmy nie drżeli o zdrowie w czasie kolejnego wyjazdu na narty?

Bieszczady - jakie oferują nam przyjemności dla podróżników?

Pensjonat w bieszczadach
Autor: www.pensjonaty-bieszczady.pl
Źródło: www.pensjonaty-bieszczady.pl
Bieszczady to strefa najładniejszych gór w Polsce, posiadają trochę dziki charakter. Wybierając się w tamtejsze rejony na wyprawę zdołamy głównie wspinać się na najważniejsze szczyty, ale dodatkowo zobaczyć coś jeszcze.

Kraina łagodności, Bieszczady

Polonina Wetlinska
Autor: Przemyslaw Kozuch
Źródło: http://www.flickr.com
Bieszczady. Bezmiar połonin, skupisko wielu kultur, bieszczadzka muzyka i przede wszystkim bieszczadzkie oszałamiające piękno. Mimo, że pierwszym skojarzeniem z rodzimymi górami są najczęściej wysokie szczyty Tatr, Bieszczady ostatnio cieszą się wielkim powodzeniem.

Gdzie warto wybrać się na kilkudniową wycieczkę?

góry
Autor: Ashley Van Haeften
Źródło: http://www.flickr.com
Duża część z nas kocha odpoczywać. Odsapnięcie po długim dniu pracy jest z pewnością niezmiernie pożądaną przez nas czynnością, której nie możemy się już doczekać. W tej sytuacji trzeba natomiast przyznać, że coraz częściej krótki odpoczynek nie jest w stanie całkowicie zregenerować naszych sił, tym samym też poszukujemy skuteczniejszych sposobów relaksacyjnych.