warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/woolgoolga.org/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

góry

Uwielbiasz morze i spędzasz tam każdą wolną chwilę? Zobacz, czy w naszym kraju może być miejsce równie lub nawet bardziej urocze

góry
Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
My – Polacy, możemy mówić o szczęściu. Polska ma idealne położenie. W północnej części morze, na południowej części pasma górskie (na świecie jest niewiele państw, które mają szansę pochwalić się tak fantastycznym umiejscowieniem). Oczywiście, jak w każdym kraju, my – Polacy, jesteśmy podzieleni na tych, którzy z radością jeżdżą na wakacje nad morze i takich, którzy oddadzą wiele za możność odpoczynku w górach.

Hotel w górach z basenem – idealne miejsce na urlop i wytchnienie po energicznie spędzonym dniu w górach.

hotel w górach
Autor: Jennifer C.
Źródło: http://www.flickr.com
Podróże wakacyjne czy również weekend zawsze dają ludziom sporo szczęścia. Jest to okres, na który oczekuje każdy człowiek i do którego odlicza dni. Wyjazdy wypoczynkowe dzielą się zwłaszcza na wyjazdy w góry lub nad morze. Aczkolwiek aktualnie ludzie coraz częściej typują góry na swój odpoczynek.

Co oferują Bieszczady? Z jakiego powodu właśnie tam warto się wybrać?

Bieszczady
Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com
Bieszczady, mimo dość niewielkiej gęstości zaludnienia, były rejonem zamieszkałym już w epoce neolitu. Interesujące zjawisko, szczególnie iż duża część starszych osad z biegiem czasu nabierała znaczenia oraz rozrastała się do wielkości ogromnych obecnie ośrodków, a takich rzeczy w Bieszczadach nie zaobserwujemy.

Poczuj uroki Szklarskiej Poręby i jej okolic

szklarska poręba
Autor: Motorrad-Presse.com
Źródło: http://www.flickr.com
Wśród soczystej zieleni lasów, w dolinie rzeki Kamienna, na zboczach Karkonoszy i Gór Izerskich, rozpościera się czarowny ogród historii, obyczajów, wierzeń, magii i przyrody. Jego władcą jest Duch Gór, nazywany Liczyrzepą.

Tatry jako wspaniałe miejsce na podróż, pełne niesamowitych krajobrazów oraz ciekawych szlaków

Zakopane
Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z najczęściej wybieranych kierunków podróży w trakcie wakacji są góry. Jest wiele osób, które kochają górskie wędrówki i cudowne widoki. Wakacje w górach to świeże powietrze oraz aktywny wypoczynek, warto więc pojechać na przykład do Zakopanego. Zakopane to stolica tatrzańskiej turystyki, co roku odwiedza go mnóstwo turystów z kraju a także świata.

Produkty obowiązkowe na płaszczyźnie wycieczek w wysokie partie gór

koc
Autor: La Millou
Źródło: La Millou
Jeśli ktoś często decyduje się na turystykę górską, na pewno jest świadomy, jak ważne jest spakowanie wszystkich najpotrzebniejszych rzeczy. To właśnie od tej kwestii zależy nasze bezpieczeństwo, dlatego zawsze trzeba mieć pewność, że zabraliśmy je ze sobą. Warto także pamiętać o tym, by zdecydować się na nabycie jak najlepszego sprzętu, który będzie cechował się najwyższą jakością.

Jedziemy na narty. Jak dobrze się przygotować

Snowboard
Autor: Gavin Craigie
Źródło: http://www.flickr.com
Do zaczęcia ferii zostało parę dni. To zdecydowanie zbyt mało, ażeby dobrze przygotować się do wyjazdu na stok. Co jeszcze możemy zrobić, żeby nie wrócić z wypadu w góry w gipsie? O czym należy pamiętać, a także jak trenować, żebyśmy nie drżeli o zdrowie w czasie kolejnego wyjazdu na narty?

Bieszczady - jakie oferują nam przyjemności dla podróżników?

Pensjonat w bieszczadach
Autor: www.pensjonaty-bieszczady.pl
Źródło: www.pensjonaty-bieszczady.pl
Bieszczady to strefa najładniejszych gór w Polsce, posiadają trochę dziki charakter. Wybierając się w tamtejsze rejony na wyprawę zdołamy głównie wspinać się na najważniejsze szczyty, ale dodatkowo zobaczyć coś jeszcze.

Kraina łagodności, Bieszczady

Polonina Wetlinska
Autor: Przemyslaw Kozuch
Źródło: http://www.flickr.com
Bieszczady. Bezkres połonin, mozaika wielu kultur, bieszczadzka muzyka i przede wszystkim bieszczadzkie magiczne piękno. Mimo, że pierwszym skojarzeniem z polskimi górami są przede wszystkim strzeliste szczyty Tatr, Bieszczady ostatnio zyskują coraz więcej miłośników.

Gdzie warto wybrać się na kilkudniową wycieczkę?

góry
Autor: Ashley Van Haeften
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z nas kocha odpoczywać. Spokój po długim dniu pracy jest z pewnością niesłychanie pożądaną przez nas czynnością, której nie możemy się już doczekać. W tej sytuacji powinno się jednakże przyznać, że coraz to częściej krótki spoczynek nie jest w stanie całkowicie zregenerować naszych sił, w następstwie tego też poszukujemy skuteczniejszych sposobów relaksacyjnych.