warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/woolgoolga.org/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

góry

Uwielbiasz morze i spędzasz tam każdą wolną chwilę? Zobacz, czy w naszym kraju może być miejsce równie lub nawet bardziej urocze

góry
Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
My – Polacy, mamy szczęście. Rzeczpospolita ma doskonałe położenie. Na północy morze, na południu szczyty gór (na świecie jest niewiele państw, które mają szansę poszczycić się tak fantastycznym umiejscowieniem). Oczywiście, jak w każdym kraju, my – Polacy, jesteśmy pogrupowani na tych, którzy z lubością wyruszają na wakacje nad morze i tych, którzy oddadzą wiele za możliwość relaksu w górach.

Hotel w górach z basenem – idealne miejsce na urlop i wytchnienie po energicznie spędzonym dniu w górach.

hotel w górach
Autor: Jennifer C.
Źródło: http://www.flickr.com
Podróże wakacyjne czy również weekend zawsze dają ludziom sporo szczęścia. Jest to okres, na który oczekuje każdy człowiek i do którego odlicza dni. Wyjazdy wypoczynkowe dzielą się zwłaszcza na wyjazdy w góry lub nad morze. Aczkolwiek aktualnie ludzie coraz częściej typują góry na swój odpoczynek.

Co oferują Bieszczady? Z jakiego powodu właśnie tam warto się wybrać?

Bieszczady
Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com
Bieszczady, mimo dość niewielkiej gęstości zaludnienia, były rejonem zamieszkałym już w epoce neolitu. Interesujące zjawisko, szczególnie iż duża część starszych osad z biegiem czasu nabierała znaczenia oraz rozrastała się do wielkości ogromnych obecnie ośrodków, a takich rzeczy w Bieszczadach nie zaobserwujemy.

Poczuj uroki Szklarskiej Poręby i jej okolic

szklarska poręba
Autor: Motorrad-Presse.com
Źródło: http://www.flickr.com
Wśród soczystej zieleni lasów, w dolinie rzeki Kamienna, na zboczach Karkonoszy i Gór Izerskich, rozpościera się czarowny ogród historii, obyczajów, wierzeń, magii i przyrody. Jego władcą jest Duch Gór, nazywany Liczyrzepą.

Tatry jako wspaniałe miejsce na podróż, pełne niesamowitych krajobrazów oraz ciekawych szlaków

Zakopane
Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z najczęściej wybieranych kierunków podróży w trakcie wakacji są góry. Jest wiele osób, które kochają górskie wędrówki i cudowne widoki. Wakacje w górach to świeże powietrze oraz aktywny wypoczynek, warto więc pojechać na przykład do Zakopanego. Zakopane to stolica tatrzańskiej turystyki, co roku odwiedza go mnóstwo turystów z kraju a także świata.

Produkty obowiązkowe na płaszczyźnie wycieczek w wysokie partie gór

koc
Autor: La Millou
Źródło: La Millou
Jeżeli ktoś co jakiś czas decyduje się na wycieczkę w góry, bez wątpienia jest świadomy, jak znamienne jest spakowanie wszystkich niezbędnych rzeczy. To głównie od tej kwestii jest zależne nasze bezpieczeństwo, i z tego względu zawsze trzeba upewnić się, że zabraliśmy je do plecaka. Warto także pamiętać o tym, aby zdecydować się na kupno profesjonalnego sprzętu, który będzie charakteryzował się najwyższą jakością.

Jedziemy na narty. Jak dobrze się przygotować

Snowboard
Autor: Gavin Craigie
Źródło: http://www.flickr.com
Do rozpoczęcia ferii zostało kilka dni. To na pewno zbyt mało, ażeby porządnie przygotować się do wyjazdu na stok. Co jeszcze możemy uczynić, ażeby nie powrócić z wypadu w góry w gipsie? O czym trzeba pamiętać, oraz jak trenować, żebyśmy nie drżeli o zdrowie podczas kolejnego wyjazdu na stok?

Bieszczady - jakie oferują nam przyjemności dla podróżników?

Pensjonat w bieszczadach
Autor: www.pensjonaty-bieszczady.pl
Źródło: www.pensjonaty-bieszczady.pl
Bieszczady to strefa najładniejszych gór w Polsce, posiadają trochę dziki charakter. Wybierając się w tamtejsze rejony na wyprawę zdołamy głównie wspinać się na najważniejsze szczyty, ale dodatkowo zobaczyć coś jeszcze.

Kraina łagodności, Bieszczady

Polonina Wetlinska
Autor: Przemyslaw Kozuch
Źródło: http://www.flickr.com
Bieszczady. Bezmiar połonin, mieszanka wielu kultur, bieszczadzka muzyka a przede wszystkim bieszczadzkie bajkowe piękno. Mimo, że najczęstszym skojarzeniem z polskimi górami są na ogół wysokie wierzchołki Tatr, Bieszczady obecnie cieszą się ogromnym powodzeniem.

Gdzie warto wybrać się na kilkudniową wycieczkę?

góry
Autor: Ashley Van Haeften
Źródło: http://www.flickr.com
Duża część z nas kocha odpoczywać. Spokój po długim dniu pracy jest z pewnością bardzo pożądaną przez nas czynnością, której nie możemy się już doczekać. W tym miejscu powinno się jednakże przyznać, że coraz częściej krótki spoczynek nie jest w stanie w pełni zregenerować naszych sił, w następstwie tego też poszukujemy skuteczniejszych metod relaksacyjnych.