warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/woolgoolga.org/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Tatry

Tatry jako wspaniałe miejsce na podróż, pełne niesamowitych krajobrazów oraz ciekawych szlaków

Zakopane
Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z najczęściej wybieranych kierunków podróży w trakcie wakacji są góry. Jest wiele osób, które kochają górskie wędrówki i cudowne widoki. Wakacje w górach to świeże powietrze oraz aktywny wypoczynek, warto więc pojechać na przykład do Zakopanego. Zakopane to stolica tatrzańskiej turystyki, co roku odwiedza go mnóstwo turystów z kraju a także świata.

Które atrakcje wskazane jest zobaczyć w rejonie Bieszczad?

Bieszczady
Autor: Pawel
Źródło: http://www.flickr.com
Spora część z nas dobrze wie, że w naszym kraju zlokalizowane jest wiele ciekawych krajoznawczo miejsc. Pod tym względem nasz kraj kategoryzowany jest niemalże o ogólnoświatowej elity. Chociaż jedynie nieliczni z nas wiedzą o tym fakcie, to jednak z dnia na dzień możemy cieszyć się powiększającą się się ilością podróżników, którzy pochodzą z całego świata. Jest to bez wątpliwości dla nas powód do zadowolenia.

Dlaczego turyści tak masowo przyjeżdżają do głównego miast Tatr, to jest do Zakopanego

widok na Tatrt
Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Można z całą pewnością, stwierdzić, że Tatry zostały rozsławione i to jeszcze w latach zaborów za sprawą doktora Tytusa Chałubińskiego. To dzięki jego staraniom obszar zakopiański stał się miejscem, do którego już od wielu lat przyjeżdżają kuracjusze. Pacjenci cierpiący na schorzenia układu oddechowego są w stanie pooddychać tutaj świeżym górskim powietrzem. Jednak to nie walory uzdrowiskowe rzeczonej okolicy są powodem, dla którego na południe kraju nieustannie mkną zatłoczone autokary, a Zakopianka pozostaje szosą, która nierzadko się korkuje.

Przyrodnicze (i nie jedynie) atrakcje Pienin należy obowiązkowo zobaczyć?

Pieniny, góry
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Pieniny to fantastyczny masyw skalny w rejonie wapiennych skałek, zajmujący pas o długości ponad 500 km na linii Bratysława – Morawy – południowe stoki Beskidów Zachodnich – rumuńska Marmarosza. Warto, zatem wziąć ten teren pod uwagę decydując się na wczasy w górach!

Kilka spraw dla górskich turystów

Piękno gór
Źródło: bestoutdoorphotos.com
To właśnie one. Wreszcie nadeszły. Długie dni wyczekiwane, wytęsknione i wymarzone. Pełne ciepła, morza, góry i fantastycznie wypełnionego czasu. Pora wypoczynku i oddechu, byle dalej od rutyny i szarości. Odwiedzamy nasz ulubiony sklep górski i już czas na wyjazd. Najbardziej ulubiona pora w rocznym cyklu – wakacje.