warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/woolgoolga.org/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

zabytki

Super odpoczynek na Kaszubach

Kaszuby
Autor: glencharnoch
Źródło: www.flickr.com
Gdybyśmy chcieli oznaczyć dokładne granice krainy kaszubskiej, najprawdopodobniej zadanie to się nie uda. Kaszuby to region kulturalny, a nie historyczny, w związku, z czym nie możemy z całkowitą pewnością stwierdzić, dokąd sięgają.
Jedno nie ulega niemniej jednak dyskusji – na ich obszarze znajdują się jedne z najwspanialszych zakamarków w naszym kraju: plaże, lasy i jeziora. Niezwykle bogata jest tutejsza kultura materialna, której nieodzownym symbolem i esencją jest Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich.

Bukareszt – stolica Rumunii świetnym miejscem na krótki wypad, przekonaj się sam, że dobrze tutaj przyjechać

miasto
Autor: Wygoda Travel
Źródło: Wygoda Travel
Podróże to hobby, które niewątpliwie pochłania. W końcu o wiele lepiej jest odwiedzić następne kraje, rozkoszować się nowymi frykasami, podziwiać fenomenalne zabytki oraz poznawać ludzi, z jakimi nie mielibyśmy szansy się spotkać podążając z domu do pracy i pracy do domu, aniżeli cały czas przesiadywać w swoich 4 ścianach, choćby bardzo ładnych.

Kilka dni w Pekinie, zatem co wpisać na listę kluczowych punktów, by dobrze poznać to miasto

Chiny
Autor: Richard Barton
Źródło: http://www.flickr.com
Pekin, stolica Chińskiej Republiki Ludowej, jest miastem, które wielu z nas chce odwiedzić. I świetnie nadaje się nawet na kilkudniową wyprawę, bowiem nie każdy może cieszyć się dwutygodniowym urlopem. Co zapisać do najważniejszych punktów zwiedzania, gdy i my zamierzamy udać się do tego miasta?

Obiekty hotelowe w mieście Legnica z jakich warto korzystać, kiedy zaplanuje się przyjazd do miasta na jakiś czas.

restauracja hotelowa
Autor: Hotel Amber
Źródło: Hotel Amber
W każdym mieście można wyszukać noclegi wysokiej jakości, za które wcale nie będzie potrzeby dużo płacić. Będą to kwatery z jakich ochoczo więc korzystają tak samo te osoby, jakie do danego miasta przyjadą w celach biznesowych, jak i te, jakie skorzystają z pewnych opcji noclegowych w trakcie wakacji. I dane miasteczko nie musi być atrakcyjnym punktem turystycznym, aby wyróżniać się dużą ilością takich hoteli.

Gdzie można spędzać obecnie ciekawe wczasy

meksyk wycieczki
Źródło: www.oliviaforever.pl
W nadmiarze bardzo ciekawych ogłoszeń rozmaitych wrocławskich biur podróży, wybranie tejże jednej najlepszej oferty wycieczki może często pochłonąć dużo czasu oraz przysporzyć wielką liczba zbędnego stresu.

Kraków - dawna stolica królów polskich - co warto zobaczyć w tym mieście?

Kraków, Wawel
Autor: http://www.sxc.hu/
Źródło: http://www.sxc.hu/
Kraków, dawna stolica królów polskich, zalicza się do najchętniej odwiedzanych miejscowości w Polsce. Nie ma się czemu dziwić, bo w niewielu miejscowościach jest tak ogromna liczba zabytków i atrakcji. Do Krakowa przyjechać można na jedno popołudnie, i w tym czasie obejrzeć najważniejsze atrakcje. Ale żeby dokładnie poznać to piękne miasto, jego najbardziej schowane zakamarki i największe zabytki to trzeba sobie zarezerwować co najmniej parę dni. I na pewno będą to dni niezwykłe intensywne, wypełnione zwiedzaniem i oglądaniem.

Przyrodnicze (i nie jedynie) atrakcje Pienin należy obowiązkowo zobaczyć?

Pieniny, góry
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Pieniny to cudowny masyw skalny w rejonie wapiennych skałek, zajmujący pas o długości ponad pięciuset kilometrów na linii Bratysława – Morawy – południowe stoki Beskidów Zachodnich – rumuńska Marmarosza. Warto, zatem wziąć ten rejon pod uwagę planując odpoczynek w górach!