warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/woolgoolga.org/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

praca

Jak najkorzystniej spędzać wolny czas? Czy istnieją sposoby na najlepsze zorganizowanie takiego czasu?

Spływ kajakowy rzeką Kamienną
Autor: Jura Park Bałtów
Źródło: http://www.juraparkbaltow.pl
Każdy z nas zasługuje na odpoczynek. Nie powinno być, że zadręczamy się za małą ilością pracy, że nie zrobiliśmy jeszcze wszystkiego, że należy więcej. Oczywiście nikt tego nie wyklucza, jednakże nie da się pracować bardziej solidnie, lepiej, w sposób bardziej zaangażowany bez należytego odpoczynku.

Sposoby na wypoczynek

karafka
Autor: Rosendahl
Źródło: Rosendahl
Pracujemy współcześnie coraz to dłużej, dziewięć, do dwunastu godzin dziennie. Później jeszcze zakupy, mechanik, inne drobne kwestie i wreszcie oczekuje na nas rodzina. Maluchowi należy poczytać bajeczkę na dobranoc, ze starszakiem odrobić lekcje czy po prostu pobyć razem po to, by nie utracić kontaktu z dzieckiem i jego rzeczywistością. Prócz tego jeszcze pożądałoby się spędzić trochę czasu z oblubienicą. Na te wszystkie sprawy trzeba dwóch rzeczy: czasu i relaksu. Nie spędzimy zadowalającego wieczoru z dziećmi jeżeli nie będziemy umieli się zrelaksować.

Jeśli nasza dziedzina zainteresowań przemienia się w pracę zawodową, to w takim wypadku poza większymi kosztami możemy liczyć również na przypływ gotówki z tego tytułu

adapter
Autor: Trust
Źródło: Trust
Każde hobby wymaga wkładu finansowego, jedno więcej, inne mniej. Jeżeli zaś hobby przemienia się w pracę zawodową, to w takim wypadku poza większymi kosztami możemy liczyć również na przypływ gotówki z tego tytułu. Jednak rozwój ma swoją cenę, jeśli się dokształcamy w konkretnej dziedzinie to powinniśmy inwestować w swoją zawodową pasję, aż osiągniemy pełnię umiejętności, w tym co robimy. Choć nawet, jeżeli dotrzemy do celu który sobie upatrzyliśmy wydatki wcale się nie skończą. Rozwój to ciągłe inwestowanie w siebie. Również pisarz płaci duże koszty własnego rozwoju, mimo, iż dużo osób w to nie może uwierzyć.