warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/woolgoolga.org/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

muzyka

Trzeba próbować realizować muzyczne sny!

Gra na werblach
Autor: Stirling Council
Źródło: http://www.flickr.com
Długoletnie marzenia o grywaniu na jednym z instrumentów bez wątpienia można łatwo zrealizować. Wreszcie! Bo chociaż w istocie niektóre marzenia są piekielnie trudne do zrealizowania, np. granie dla milionowej publiczności czy dostanie Fryderyka, ale naprawdę nie wydaje się, że granie na przykładowo perkusji mogłoby stanowić większy problem.

Najlepsze instrumenty

Instrument keyboard
Autor: jdegraaf
Źródło: http://www.flickr.com
Aerofony są to instrumenty, w których dźwięk powstaje przez wibrowanie powietrza wtłoczonego do komory rezonansowej. Najbardziej znany podział charakteryzuje aerofony jako instrumenty dęte a następnie dzieli je na dęte drewniane, przykładem są klarnety, oboje, dęte blaszane, wśród nich na przykład kornety, oraz dęte klawiszowe, wśród których interesującym przykładem mogą być melodyki.

Nie ma dwóch różnych instrumentów o identycznym brzmieniu

Nuty muzyczne
Źródło: http://www.sxc.hu/
Bez wątpienia nikogo nie trzeba namawiać do tego, że każdy instrument ma swój niesamowity dźwięk, że gra inaczej, a co się z tym łączy, im więcej instrumentów jest stosowanych podczas wykonywania konkretnej piosenki, tym na pewno cudowniej będzie ona dźwięczała. Dlatego właśnie warto nauczyć się gry na różnorakich instrumentach, nawet na takich, które powoli pośród młodzieży przechodzą w zapomnienie.