warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/woolgoolga.org/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

BIWAK

Śpiwory powinny zapewniać ciepło

śpiwór
Śpiwory są w różnorakiej grubości

Jeśli wybieramy się na obóz, musimy być przygotowani na to, że będziemy potrzebować paru niezbędnych rzeczy, bez których taki wyjazd nie ma szansy się udać. Przez to w pierwszej kolejności musimy popatrzeć na śpiwory oraz zdecydować, które z nich okażą się dla nas właściwe. Mamy szansę wybrać takie, które będą rozpinane na całej długości, więc łatwiej będzie się w nie wchodziło, a w razie konieczności, będziemy mogli z nich zrobić pojedyncze, spore nakrycie, lecz mamy szansę kupić też takie, które w ogóle nie są rozpinane i wtenczas przypominają własnym kształtem taką mumię. Poza tym wyróżniają się one między sobą grubością, więc powinniśmy się zastanowić, czy będziemy potrzebowali taki, który będzie nas ogrzewał, czy wystarczy cienki, ponieważ noce mają być ciepłe.

Do czego jest konieczne światło chemiczne i w jakich sytuacjach warto je wziąć ze sobą

wycieczka w nieznane
Autor: Sang yun Lee
Źródło: http://www.flickr.com
W trakcie dłuższych wypraw do głuszy lub chociaż na normalny biwak przyda się czasem dodatkowe oświetlenie, dzięki jakiemu można bezproblemowo się poruszać albo skończyć prace polowe po zachodzie słońca. Poza zwykłą latarką bardzo pomocne bywają tzw. światła chemiczne – dzięki nim można sprawnie otrzymać jasne i odporne źródło światła.