Jaki jest dobry przepis na świetną małą czarną jak z Włoch?

Recepta na szybką kawę? Kapsułka (opcjonalnie kawa instant), wrzątek i… voilà! Tymczasem są osoby, które nie szukają przepisu na szybką, lecz także szybką i wyjątkową w smaku, pachnącą kawę… Taką, która w momencie pierwszego łyka, zaniesie nasze myśli do nastrojowej kafeterii. Włoskiej lub francuskiej, wszak legenda głosi, iż to dwaj mężczyźni obu tych krajów odkryli kawiarkę. Kawiarki to idealne rozwiązanie dla osób, które doceniają aromat kawy, a nie posiadają ani miejsca, ani wolnej chwili, by być właścicielami ciśnieniowych ekspresów. Coraz więcej kawiarek pozwala też na przygotowanie innego rodzaju kawy niż espresso, w tym latte i cappuccino.

Kawa i herbatnik

Autor: ZPC Piast Sp. z o.o.
Źródło: ZPC Piast Sp. z o.o.

Niska cena, prostota obsługi i szybkość czyszczenia sprawiają, iż kawiarka (zobacz więcej) jest godną uwagi alternatywą dla innych technik serwowania kawy.

Czy podnoszona tu kwestia jest według Ciebie zajmująca? Jeżeli tak, to inne tego rodzaju artykuły zobacz w serwisie (https://www.cafepanamera.com/kawa-swiezo-palona/), który zobaczysz tutaj. One także Cię zaciekawią.

Sposób przyrządzenia pachnącej kawy w kawiarce nie jest rudny. Ten moment zabierze nam około dziesięciu minut. Do osadzonego na dole zbiornika wystarczy wlać wodę. Do środkowego pojemniczka, w którym ulokowane są filtry, należy nasypać należytą porcję kawy. Potem wystarczy postawić kawiarkę na palniku, aby woda pod ciśnieniem przedostała się przez filtry i znalazła w górnej części kawiarki. O końcu parzenia kawy, które – zależnie od wybranej ilości filiżanek – trwa około pięciu minut, poinformuje nas charakterystyczne syczenie, mówiące o tym, że cała woda z dolnego pojemnika zamieniła się już w kawę.

Wówczas możemy przelać otrzymaną mocną kawę do filiżanki. Kto lubi delikatniejszą, może rozcieńczyć ją przegotowaną wodą. Ciekawą ofertę kawiarek zapewniają sklepy w sieci, które zapewniają ceny niższe niż w sklepach stacjonarnych. Możemy do wyszukiwarki internetowej wpisać frazę: kawiarka sklep internetowy, a bez niepotrzebnego wychodzenia z domu i pośpiechu będzie nam dane zanurzyć się w świecie zakupów. Tym bardziej, że sklepy internetowe posiadają w ofercie ogromny wybór (najchętniej wybierane wzory). Kupujący sami są w stanie wybrać opcję formy dostawy oraz płatności – np. przelewem lub dopiero przy odbiorze. Poza tym, gdy zdecydujemy się na sklep, który w zakresie usługi zagwarantuje nam szybkie dostarczenie przesyłki, już następnego dnia będziemy mogli spędzać miłe chwile przy filiżance pysznej kawy.