Dobre strony działania centrali telefonicznej w rozwijającej się firmie

Cyber rewolucja nie zatrzymuje się. Aktualnie nawet niewielka firma ma opcję posiadania prywatnej centrali telefonicznej. Wszystko dzięki telefonii voip, przez którą tradycyjne aparaty i kable telefoniczne odchodzą do lamusa.

Czym jest VoIP?VoIP, czyli Voice over Internet Protocol, to technologia transmisji głosu przez internetowe światłowody. Pojawiła się ona na fali popularności Skype’a, programu do pogawędek głosowych i wideo przez sieć. telefony IP (albo telefony VoIP) to po prostu urządzenia wyglądające podobnie do tradycyjnych aparatów telefonicznych, ale podłączone do internetu. Do używania nie potrzebują komputera (oprócz konfiguracji), dlatego są mocno poręczne i łatwe w obsłudze.

czytaj:

Współczesne centrale i ich możliwości

Centrala telefoniczna

Źródło: http://www.avaya.info.pl/

Żeby usprawnić komunikację w przedsiębiorstwie, zaleca się zainstalować rozbudowaną centralę VoIP. Konstrukcje sieciowe tego typu okazują się o wiele bardziej ekonomiczne i prostsze w użyciu niż tradycyjne centrale telefoniczne, poza tym łączność wewnętrzna (w sieci lokalnej) jest bezpłatna. Taka centrala telefoniczna do funkcjonowania potrzebuje odpowiednich serwerów i kabli, które będą spinać całość ruchu komunikacyjnego i łączyć z internetem.

Największe zalety centrali telefonicznychZałóżmy, że przedsiębiorstwo posiada rozbudowane oddziały i pracownicy często kontaktują się z kontrahentami. Jest to normalne, bo nawet w erze poczty email wiele spraw najlepiej załatwić telefonicznie. Przy użyciu tradycyjnych rozwiązań przedsiębiorstwo musi wyłożyć osobno pieniądze na sieć komputerową oraz połączenia telefoniczne.

czytaj:

Inaczej to wygląda przy wykorzystaniu technologii opartej na protokole VoIP. Tu do wykonania połączeń telefonicznych wykorzystywane jest łącze internetowe oraz okablowanie sieciowe. Przez to w efekcie są dużo tańsze koszty realizacji połączeń telefonicznych. Dla każdej firmy te wartości będą inne, natomiast przy wielkich firmach zaoszczędzone pieniądze mogą być naprawdę duże.Sporo klientów zastanawia się jaki sprzęt jest potrzebny przy tej technologii. Do połączeń telefonicznych używane są telefony IP. Są one niedrogie i powszechnie dostępne.

To nie koniec zalet Jeszcze jednym plusem technologii VoIP jest możliwość wykonywania bezpłatnych połączeń pomiędzy oddziałami danej firmy. Jest to możliwe, gdyż rozmowy takie nie są rozmowami wychodzącymi, więc mogą być obsłużone tylko przy użyciu firmowego okablowania sieciowego.

Dla każdego właściciela firmy sprawa powinna być jasna. Telefonia internetowa to wielka oszczędność i widoczne usprawnienie komunikacji. Centrala telefoniczna VoIP pracuje w rosnącej liczbie miejsc, począwszy nawet od najmniejszych przedsiębiorstw, bo jest tania i nietrudna w montażu i użytkowaniu.

Czy znasz już taki świetny serwis? Zobaczysz tam naprawdę dużą ilość atrakcyjnych informacji na tego typu temat. Przeczytaj a nie pożałujesz!

Jeżeli chcemy płynąć z nurtem nowoczesności, nie ma sensu zwlekać, tylko wyrzucić stare telefony i przejść na internetową technologię przyszłości.

W kolejnych wpisach
W kolejnych artykułach przybliżymy inne zalety sprzętu VoIP i nowoczesnych central telefonicznych. Mogą one mieć duży wpływ na polepszenie działania przedsiębiorstwa, dlatego dobrze jest się nimi dokładniej zainteresować.