Niejedno dziecko śni o tym, by mieć zwierzaka — warto więc znaleźć najbliższy sklep zoologiczny

Najczęściej szkraby śnią o tym, żeby posiadać psa. Jednak na pewno będą równie uszczęśliwione, jeśli wręczymy im fretkę.

fretka

Autor: Stowarzyszenie MłodaRP
karnawał

Autor: treasuresthouhast

Los Angeles

Autor: Karolina Glazer
Fretka jest fantastycznym małym zwierzaczkiem. Jej hodowla i trzymanie w domu nie są w naszym kraju jeszcze zbyt częste, ale zmienia się to dość prędko. Młode, które są przeznaczone do sklepów zoologicznych, od urodzenia są przyzwyczajane do obecności człowieka (trzymane na rękach, dokarmiane), aby w przyszłości nie było z tym kłopotów. Ponadto procedura wychowania początkowego wygląda niemal jak u kociaków. Mae są przez pewien okres trzymane przy mamie i przez nią karmione. Są przyuczane do kuwety. To niezwykle ważne i musimy pytać o to w sklepie zoologicznym. Oprócz tego powinny być szczepione i odrobaczone. Dobrze byłoby, żeby miały książeczkę, w której będą zapisane wszelkie informacje od weterynarza. To ułatwi zadanie temu lekarzowi, do którego my później pójdziemy. Fretki to bardzo wesołe i towarzyskie zwierzątka. Uwielbiają biegać. Będą więc wymarzonym prezentem dla naszego berbecia. Co więcej są idealną opcją dla tych rodziców, którzy posiadają dość niewielkie mieszkanie i nie znajdzie się w nim miejsca dla psiaka. Również ci, którzy pracują i nie są w stanie kilka razy każdego dnia wychodzić na spacer, docenią uroki posiadania tak uroczego zwierzątka.

Gdy tylko „przestąpi próg” w naszym domu, skradnie nam wszystkim serca.

Czujesz nienasycenie? Potrzebujesz więcej postów na zbliżony temat? Dla nas to wyśmienita wiadomość. Zatem kliknij po więcej (http://www.gorillacoffee.pl/) w podany link i voila.

Nawet nie spostrzeżemy, kiedy stanie się ulubieńcem wszystkich członków rodziny — w szczególności naszych najmłodszych.