Gdzie można kupić sprawdzony sprzęt myśliwski?

Myśliwych ci u nas dostatek. Do polowań garnie się coraz więcej niewiast – Dian, księży a wiek posiadaczy sztucerów, dubeltówek i kniejówek określa szeroka rozpiętość. Polubiliśmy łowiectwo. Łowiectwo – nie myślistwo, dlatego, iż to określenie oznacza ochronę zwierząt, a zadaniem myśliwych jest zabezpieczenie wszelakich gatunków i właściwej populacji dzikich zwierząt. Ich zbyt duża ilość wyrządza niestety wielkie szkody rolnikom i leśnikom, dlatego też obowiązkowa jest ciągła kontrola ich szeregów.

na polowaniu

Autor: TheTurducken
Źródło: http://www.flickr.com

W dzisiejszych czasach, myśliwy to już nie mężczyzna ”ubrany” w kawałek zwierzęcej skóry, przemierzający pola z włócznią i czający się na swą zdobycz. To zupełnie inny obraz, na który składa się nowoczesna broń myśliwska i gadżety strzeleckie.

Czy masz ochotę na następne podobnie interesujące artykuły? Jeśli tak, to śpieszymy Cię zawiadomić – kliknij, aby przeczytać (https://bywaleczycia.pl/2020/04/19/top-10-animacje-disneya/) tu dużo więcej.

Dobrze przygotowany myśliwy dba również o ubiór na polowanie. Nie robi tego tylko z powodu poczucia estetyki czy też wieloletniej tradycji myślistwa, ale przede wszystkim dla wygody oraz własnego komfortu. Nie musimy zapewne nikomu opisywać dyskomfortu jaki odczuwamy po wielogodzinnym spacerze w mokrych butach czy nieodpowiednio dobranej odzieży.

Podane części stroju myśliwego są niesamowicie ważne. Czym należy się kierować przy zakupach ubrań na polowanie, aby czuć się wygodnie? Najważniejszym okryciem dla myśliwego jest kurtka. Kurtki myśliwskie chronią na polowaniu przed deszczem, śniegiem, zimnem, wiatrem, nie ogranicza ruchów i ułatwia kamuflaż. Nieprzemakalność, lekkość, wytrzymałość i izolacja termiczna to 4 zalety kurtki myśliwskiej. Membrana gwarantuje nam 100 % ochronę przed wodą, a spora ilość przydatnych kieszeni, komfort w czasie polowań na zasiadkę.

myśliwi na polowaniu

Autor: Susan Drury
Źródło: http://www.flickr.com

Ocieplany, odpinany kaptur również przyda się w czasie zimnych poranków. Dobrze, gdy ubrania myśliwskie są „ciche”, co często możemy przeczytać na metce czy w opisie kurtki. Uszyte z wysokich gatunkowo tkanin kurtki są na tyle uniwersalne, że nadają się do noszenia o różnych porach roku. Zatem zasadniczym kryterium przy zakupie kurtki myśliwskiej, musi być wygoda i jakość, która sprawdzałaby się zarówno w pochmurne i mokre dni, jak i bardziej słoneczne popołudnia. Odpowiednio dobrana odzież myśliwska pozwoli nam na swobodne obcowanie z przyrodą w każdych warunkach pogodowych.