Z jakiego powodu Szczawnica jest tak popularnym miejscem na urlop, jakie atrakcje oferuje turystom.

Jednym z ważniejszych kryteriów, jakie bierze się pod uwagę podczas wyboru miejsca na odpoczynek, będzie dostępność do rozmaitych atrakcji turystycznych. Najlepiej, jeżeli dana okolica oferowałaby coś dla osób w różnym wieku i o rozmaitych zainteresowaniach, wówczas liczyć można na duże zróżnicowanie turystów. Z pewnością do tego typu miejsc będzie się zaliczać Szczawnica, jaka jest jednym z najpopularniejszych miejscowości turystycznych na południu Polski. Położona jest tuż przy granicy polsko-słowackiej i otoczona przepięknymi górami. Tak naprawdę to góry są jedną z najpopularniejszych atrakcji tego miejsca, mają do zaproponowania duże ilości rowerowych i pieszych szlaków. Pośród nich mogą znaleźć coś odpowiedniego dla siebie zarówno osoby jakie będą chciały się zrelaksować, jak też poszukujące wyzwań i emocji. Adrenaliny na pewno dostarczy także płynący w pobliżu Szczawnicy Dunajec. Na tej właśnie rzece organizuje się niezwykle popularne spływy na tratwach, ale coraz popularniejszy staje się także rafting i kajaki.

domki letniskowe szczawnica

Autor: merec0
Źródło: http://www.flickr.com/photos/merec0/660330567/
domki letniskowe szczawnica

Autor: Jean-Sebastien Roy
Źródło: Ogród pełen cienia
W związku z tym że każdego roku do tego miasta przyjeżdżają dziesiątki tysięcy ludzi, to baza noclegowa jest tam naprawdę mocno rozbudowana. Na turystów między innymi czekają cieszące się ogromnym zainteresowaniem domki letniskowe Szczawnica. Położone są one często na łagodnych górskich zboczach i otoczone zielonymi lasami i łąkami. Ich popularność wynika z tego, że są najczęściej kompleksowo wyposażone we wszystkie konieczne do przyjemnego spędzania czasu rzeczy, to znaczy kuchnię, łazienkę i sypialnie.

Zainteresował Cię ten tekst? Więc czytaj to noclegi dla grup mazury, co chcesz na kolejnej witrynie, którą z radością dla Ciebie opracowaliśmy.

Przez to właśnie można wygodnie spędzić w tego typu domku nawet długi urlop, co też wiele osób czyni. Domki Szczawnica mają jeszcze tę jedną zaletę, że przy większym gronie osób w nich mieszkających są bardzo konkurencyjne cenowo, a poza tym dają odpowiednią prywatność .

Następną popularną kategorię noclegów będą stanowić prywatne kwatery, sporo urlopowiczów będzie się decydować również na jeden z wielu okolicznych pensjonatów. Natomiast dla osób z większymi oczekiwaniami można polecić ekskluzywne, kilku gwiazdkowe hotele, jakich kilka także się tam znajdzie – dowiedz się więcej tutaj.