Śpiwory powinny zapewniać ciepło

Śpiwory mogą okazać się rozpinane albo w całości

Gdy wybieramy się na obóz, musimy okazać się przygotowani na to, że będziemy potrzebowali kilku odpowiednich przedmiotów, bez których taki wyjazd nie ma szansy się udać. Dlatego w pierwszej chwili powinniśmy spojrzeć na śpiwory oraz zadecydować, które z nich będą dla nas dobre. Możemy kupić takie, które będą rozpinane na całej długości, więc łatwiej będzie się w nie wchodziło, a w razie potrzeby, będziemy mogli z nich zrobić pojedyncze, duże nakrycie, lecz możemy wybrać również takie, które wcale nie są rozpinane i wówczas przypominają własnym wyglądem taką mumię. Poza tym wyróżniają się one pomiędzy sobą grubością, więc musimy się zastanowić, czy będziemy potrzebować taki, który będzie nas grzał, czy starczy cienki, ponieważ noce mają być ciepłe.

wspinaczka górska

Autor: Masa Sakano
Źródło: http://www.flickr.com
Polary mają szansę gwarantować nam ciepło

Kiedy obmyślamy długie wędrówki, to musimy się na nie odpowiednio przyszykować. Jeśli nie mamy wiedzy jaka ma być pogoda, ale zakładamy, że może w jakieś dni okazać się zimno, to musimy się namyślić, czy nie spakować do torby polary. Najczęściej okazują się być one zrobione z miękkiego tworzywa, który jednocześnie będzie bardzo ciepły oraz świetnie będzie nas chronił od zimna. Co więcej będą takie, które będą cieniutkie oraz takie naprawdę grube, więc powinniśmy się namyślić jakiej pogody się spodziewamy oraz które z nich idealnie się sprawdzą w naszym przypadku. Im lepiej dopasowany polar, tym wygodniej nam w nim będzie, zwłaszcza że zazwyczaj będą miękkie i przytulne – popularna oferta.

w namiocie

Autor: Oleh Slobodeniuk
Źródło: http://www.flickr.com
Na biwaku wszystko ma możliwość się przydarzyć

Musimy być przyszykowani na to, że na wycieczce dużo może się zdarzyć, przez to tak ważne będzie to, aby zapakować do torby wszystko co konieczne.

Zaciekawił Cię prezentowany tekst? Jeśli tak, to w najnowszej ofercie także znajdziesz coś, co okaże się dla Ciebie wartościowe. Kliknij zatem tutaj!

To właśnie powoduje, że w pierwszej kolejności rozmyślamy o śpiworze, karimacie lub materacu, a też o niezbędnej odzieży, która będzie dopasowana na każdą pogodę – zobacz na stronie.