Kilka zdań o hodowli gołębi

Hodowanie gołębi to pasja, jakiej poświęca się wiele osób w każdym kraju. To hobby, które pochłania dużo pieniędzy. Stawki niektórych, wyjątkowo cennych okazów gołębi dekoracyjnych lub pocztowych potrafią dochodzić nawet do kilku tysięcy złotych.

Hodowla ptaków będzie bardzo modnym, aczkolwiek kosztownym, hobby. Nie rozchodzi się tutaj już nawet o wartość ceny gołębi, ile o koszty wyżywienia. Do tego dojdą preparaty dla gołębi. Hodowca gołębi, który kultywuje swoją pasję hodowlaną wydaje duże kwoty również na witaminy dla gołębi.istotna propozycja (czytaj więcej)Oferowane preparaty dla gołębi powinny uzupełniać ich potrzeby na białko, węglowodany, składniki mineralne i tłuszcz – . Nawet przy stosowaniu karmy bardzo wartościowej trzeba im dawać specjalne witaminy dla gołębi. Należy również zbudować odpowiedni gołębnik, zapewnić dostęp do świeżej i czystej wody. Hodowanie gołębi wymaga więc nie jedynie ogromnego nakładu pieniężnego, ale również sporo czasu. Nim wobec tego zdecydujemy się na hodowlę gołębi powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jesteśmy w stanie zagwarantować tym pięknym ptakom odpowiednie warunki, lub znajdziemy stosowną ilość czasu, aby można było się nimi właściwie zajmować.

wysokiej jakości preparaty dla gołębia

Autor: iStock
Źródło: iStock

Jeżeli na uwzględnione wyżej pytania udzielimy pozytywnej odpowiedzi musimy w pierwszej kolejności zorganizować miejsce dla gołębi, czyli gołębnik. Dopiero później można nabyć gołębie. Hodowców gołębi w Polsce jest bardzo wielu, nie będziemy więc mieli trudności z ich kupnem. Trzeba również przygotować dobrą pożywkę. Ptaki, które nie opuszczają gołębników powinny być karmione dwa razy na dzień. W zasadzie ptaki te karmione są zbożem. Nie wszystkie ziarna się jednak nadają jako karma. Z pewnością nie należy im dawać ziaren owsa i żyta. Gołębie dobrze jest karmić również kukurydzą, nasionami łubinu, grochem i soczewicą.

Dobrze jest taką pożywkę uzupełnić także zielonkami: sałatą, seradelą, lucerną albo szpinakiem. Pożywkę należy dodatkowo wzbogać preparatami z witaminami. Będzie to bardzo istotne w okresie zimy (kup u nas witaminę). Pamiętajmy, że gołębie dużo piją. Musimy umożliwić im stały dostęp do świeżej wody. Zimą płyny należy podawać dopiero po wcześniejszym podgrzaniu do odpowiedniej temperatury.

Jeśli fascynuje Cię opisywany wątek, to przejdź do tekstu oraz zgłąb pokrewne dane dotyczące tego zagadnienia. Pochłoną Cię całkowicie.

/J]