Lotnisko we Wrocławiu – jak tam trafić?

Każdego dnia, a szczególnie w okresie wakacyjnym, pełno ludzi udaje się do miejscowości Wrocław z zamiarem uskuteczniania podróży w powietrzu. Gdyż lotnisko w tym miejscu posiada dużą sieć międzynarodowych połączeń, największą na tym obszarze. Dlatego tez mnóstwo ludzi z pobliskich miejscowości przybywa tutaj, żeby odbyć dalszą podróż. Jednak jaki środek komunikacji wybrać żeby droga była dla nas najbardziej komfortowa?

Jak duża jest odległość od centrum miasta do lotniska? Czy kalkuluje się tam udać prywatnym samochodem?

lotnisko

Autor: Mike Petrucci
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli jesteśmy zmotoryzowani, mamy działający pojazd, którym lubimy pokonywać większe dystanse, warto dostać się tam własnie za pomocą samochodu. Gdyż parking przy lotnisku jest stosunkowo niedrogi, za siedem dni postoju zapłacimy jedynie 40 zł. Jeśli dodamy to sobie do wydatków z wakacji nie będzie to dla nas spory koszt. Dodatkowo, nawet jeśli Wrocław nie jest nam zbytnio znanym miejscem, bez kłopotu dostaniemy się na lotnisko z każdej jego części, bowiem znaki są całkiem systematycznie rozmieszczone, więcej tutaj. Usytuowane jest ono na peryferiach, jednak jeszcze na obszarze miasta, dlatego drogi, które doń prowadzą są bardzo wygodne i odpowiednio połączone.

Jeżeli jednak nie mamy własnego wehikułu, parking przy lotnisku nam się nie przyda, trzeba wybrać odmienny typ transportu.

Podnoszona tu problematyka jest dla Ciebie cenna? Jeśli tak, to wejdź do serwisu zakopane hotel, który publikuje pokrewne zagadnienia.

Gdy już dotrzemy do miasta pociągiem, dokładnie obok głównego dworca mieści się zajezdnia autobusu, który zabierze nas pod same wrota lotniska. Cena biletu jest normalna, jest to bowiem transport

parking

miejski, z tego powodu koszt praktycznie będzie zerowy.

Wyłącznym mankamentem są spore tłumy w autobusie, trasa jest całkiem długa, trwa nieco ponad pół godziny, a mnóstwo pasażerów zaopatrzonych jest w walizki, przez to przeważnie w środku panuje duży ścisk. Sytuacja najbardziej uciążliwa jest w okresie upałów. Inną alternatywą będzie oczywiście wynajęcie taksówki. Taka podróż z samego dworca pod lotnisko Wrocław, może nas wynieść od 40 do nawet 100 złotych, wszystko zależy od korporacji, z której usług skorzystamy. Dlatego lepiej zadzwonić po taryfę, niż brać pierwszą z brzegu dostępną. W porównaniu z pozostałymi, sporymi miejscowościami, zwłaszcza za granicą, terminal lotniczy we Wrocławiu jest bardzo blisko od starówki – zapraszam do lektury. Można się tam udać autem, który trzeba odholować na parking przy lotnisku, autobusem, lub taksówką. Wszystko zależy od naszych upodobań i finansów.