Czy zaleca się grać w sieci w takie trzy gry, jak: „Forge of empires”, „Kapi hospital” czy „Wiejskie życie”?

Żyjemy w szybkich i trudnych czasach. Życie jest nadzwyczaj nerwowe, pracy jest coraz więcej. Należałoby zatroszczyć się więc o wypoczynek po pracy. Solidną propozycją mogą być gry Internetowe.

Niektóre z nich nadają się również dla najmłodszych odbiorców. Dzięki nim dzieci mogą posiąść nie tyko porządną rozrywkę, ale także zyskać wiedzę z określonych dziedzin. Bez wątpienia aspekt edukacyjny jest nad wyraz ważnym walorem każdej gry przeglądarkowej.

Gra

Autor: Giles Williams
Źródło: http://www.flickr.com

Bez wątpienia taką grą dla dzieci, która zawiera także aspekt edukacyjny, jest „Wiejskie życie”. Szczególnie ta gra jest przydatna dla dzieci, które mieszkają w olbrzymich miastach. Te dzieci nie mają bezpośredniej styczności z przyrodą. Niekiedy nie mają pojęcia, jak wygląda krowa czy kura. Trudno w to uwierzyć dorosłym, lecz praktycznie wśród dzieci z dużych miast może się to wydarzyć. Omawiana gra ukaże świat, którego dziecko nie zna. Zdobędzie wiedzę o życiu na wsi, lecz zarówno nauczy się, jak zarządzać farmą.

Kolejną grą internetową, czyli darmową, jest „Kapi hospital”. Użytkownik wciela się w niej w lekarza, który pracuje na izbie przyjęć szpitala. Przywożeni są chorzy z

Postacie gry komputerowej

Autor: Paul J. Rush
Źródło: http://www.flickr.com

różnymi schorzeniami. Zadaniem lekarza jest oczywiście ich wyleczenie na miejscu, a w razie konieczności zostawienie na oddziale. Ta gra również ma aspekt edukacyjny dla młodszych użytkowników sieci, którym obcy jest świat medycyny.

Kolejną grą sieciową jest „Forge of empires” (interesujący portal). Gra polega na budowaniu własnego imperium. Ma przede wszystkim charakter ekonomiczny, gdyż w jej początkowej fazie skupiamy się na rozbudowie ogromnego miasta.

Potem przyjdzie zarazem czas na podbój innych cywilizacji. Gra zaczyna się w epoce brązu i ukazuje rozwój cywilizacji przez kolejne epoki, takie jak średniowiecze czy epoka kolonialna. Klient rozsądza o rozwoju miasta i zbieraniu podatków. Z czasem można zwerbować swoją armię i ruszyć na podbój.

Skoro spojrzałeś na opublikowane w tym serwisie teksty, to dodatkowo zerknij na opracowanie, które też najprawdopodobniej przypadnie Ci do gustu.

Władać oddziałami można samemu względnie zlecić je komputerowi. W grze można nabyć wszystko za rzeczywiste pieniądze oraz można ożywiać upadłe oddziały. Jest to bardzo dobra rozrywka biorąc pod uwagę, że nic nie kosztuje. Może tylko nasz czas..