Kraków – historyczna stolica królów polskich – co należałoby zwiedzić w tym pięknym mieście?

Kraków, będąc dawną stolicą królów polskich, należy do najczęściej odwiedzanych miast w Polsce. Nie ma się czemu dziwić, bo w niewielu miastach znajduje się tak ogromna ilość zabytków i atrakcji. Do Krakowa można przyjechać na jeden dzień, i przez ten czas zobaczyć najważniejsze atrakcje. Jednak żeby dokładnie obejrzeć to miasto, jego wszystkie zakątki i największe zabytki to należy sobie zapewnić co najmniej kilka dni. I z pewnością będą to dni niezwykłe intensywne, pełne zwiedzania i oglądania.

widok na Zamek Wawelski

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Większość turystów zaczyna zwiedzanie Krakowa od okolic rynku Nie powinno to być dziwne, bo w końcu tam właśnie znajduje się największa liczba zabytkowych miejsc. Bezwzględnie należy odwiedzić sklepiki oferujące pamiątki w Sukiennicach, poprosić kogoś o pamiątkową fotografię przy pomniku Adasia i zmówić modlitwę w Kościele Mariackim. Z Rynku można zrobić sobie spacer zabytkowymi uliczkami w kierunku Wawelu, a tam na odwiedzających oczekuje Zamek, Katedra Wawelska oraz grota, w jakiej przed wiekami chował się straszliwy, groźny Smok Wawelski.

Kraków można zwiedzać samemu, wystarczy znaleźć jakąś kwaterę, kupić dobry przewodnik i można wyruszyć na zwiedzanie. W przypadku osób, które mogą mieć parę dni na spędzenie w Krakowie będzie to bardzo dobre rozwiązanie, bowiem można sobie dokładnie rozplanować miejsca które się chce odwiedzić, zarezerwować znacznie wcześniej bilety i wejściówki i spokojnie poznawać to wspaniałe miasto. Jednak Kraków stał się miejscem, do jakiego każdego dnia przyjeżdża setki zorganizowanych wycieczek z większości europejskich krajów.

Sukiennice w Krakowie

Autor: Shearings Holidays
Źródło: http://www.flickr.com

Tego typu turyści przeważnie będą się decydować na zorganizowane wycieczki po Krakowie z przewodnikiem który będzie mówił w ich języku (link). Taka forma zwiedzania miasta także ma dużo zalet, doświadczony przewodnik może opowiedzieć sporo interesujących wiadomości o zwiedzanych miejscach.

Ten proponowany odnośnik (www.uroczysko7stawow.pl/spa-by-loccitane/day-spa), który masz przed oczami, zaprowadzi Cię do ważnych materiałów na omawiany temat – przeczytaj również odmienne artykuły zawierające równie trzymające w napięciu posty.

Jednak bez względu na to czy zechce się Kraków zwiedzać samodzielnie lub z przewodnikiem, to żeby miało to efekty, to należy przyjechać do tej miejscowości na kilka dni.