Akcesoriaharcerki pomocne na obozie harcerskim

Harcerstwo od lat cieszy się wśród młodych ludzi niesłabnącym powodzeniem. W poprzednich latach było bardzo popularne, praktycznie każda ze szkół posiadała swoje gromady zuchowe i harcerskie.

Obóz harcerski

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com

Młodzi ludzie chętnie chodzili na spotkania, harcerstwo formowało postawy młodzieży, lecz również uczyło patriotyzmu, odpowiedzialności i wytrwałości. Dzisiaj, mimo że obecny świat wygląda zupełnie odmiennie, króluje elektronika i szybka rozrywka, to cały czas znajduje się wiele dzieci, jakie chcą zostać harcerzami i zaczynają przygodę z jedną z drużyn. Tak naprawdę nie trzeba spełniać jakiś bardzo wygórowanych warunków, żeby harcerzem się stać. Wystarczy nieco wolnych chwil i odpowiednia motywacja. Podobnie jak przed laty, dziś również harcerstwo poza tym, że umożliwia przeżywanie licznych barwnych przygód, kształtuje postawę i charakter swoich członków, uczy patriotyzmu, pracowitości i odpowiedzialności. (liofilizaty) Jeśli ktoś będzie szukał w tym tylko płytkiej, szybkiej rozrywki, to może się szybko znudzić, ale jeśli pewne wartości i cechy charakteru nie są mu obce, to na pewno odnajdzie w chodzeniu na zbiórki sporo radości i przyjemności.

Bycie w harcerstwie cały czas kojarzy się z rajdami i obozami. Harcerze często mając wyjazdy, wypoczywając i uzyskując w czasie takich wyjazdów kolejne umiejętności. Aby nim zostać nie potrzeba dużych finansowych nakładów, ale parę elementów każdy harcerz warto żeby miał. Do wyjazdów na obozy (Obozy lato 2022 Wielkopolska) i biwaki z pewnością przyda się dobry sprzęt turystyczny, taki jak śpiwór czy karimata (odnośnik do sklepu). Jeżeli chce się aktywnie brać udział w harcerskim życiu, to należy zainwestować nieco więcej i kupić markowy, porządny sprzęt (link do sklepu). Pozwoli to na wycieczki nawet w jesienne miesiące, kiedy jest chłodniej, bez martwienia się że się przemoknie. Poza tym każdy z harcerzy posiadać powinien mundur, chustę i pas, a po zdobyciu nowych zdolności zostaje to nagradzane odpowiednią naszywką na mundur. Do zakupu takich akcesoriów najbardziej odpowiednia jest internetowa składnica harcerska, w niej zakupić będzie można wszystko co potrzebne w korzystnych cenach.