Jedziemy na stok. W jaki sposób dobrze się przygotować

Do zaczęcia ferii zostało parę dni. To z pewnością zbyt mało, aby porządnie przygotować się do wyjazdu na stok. Co jeszcze możemy zrobić, aby nie powrócić z wypadu w góry w gipsie? O czym musimy pamiętać, a także jak trenować, żebyśmy nie drżeli o zdrowie podczas kolejnego wypadu na stok?

snowboardzista

Autor: Eelke
Źródło: http://www.flickr.com
Zimowe ferie tuż, tuż. Sporo osób wybierze się w góry, by pojeździć na stoku. Część wybierze polskie stoki, inni wyjadą za granicę. I jedni, i drudzy powinni jednak mieć na uwadze, że zanim poczną szusowanie po stokach, trzeba się do tego dobrze przygotować.

Do początku ferii zostało ledwo 10 dni. To z pewnością zbyt mało, aby dobrze się przygotować do zimowego wariactwa. – Jeżeli ktoś nie był aktywny fizycznie przez cały rok ewentualnie co najmniej ostatnie miesiące, to ma duży problem. Przed nartami dobry będzie również basen. Pływanie wzmacnia mięśnie, nie obciążając ich tak silnie, jak inne ćwiczenia. Warto zatem w ostatnich dniach przed wyjazdem zacząć systematycznie pływać.

Czy podoba Ci się prezentowany materiał? Jeśli tak, to przeczytaj ponadto szczegóły w serwisie szklarska poręba noclegi centrum, ponieważ one też mogą okazać się dla Ciebie niezwykle wartościowe.

Zobacz .

O czym jeszcze trzeba pamiętać, wyruszając na stok?Kask. To fundament. Może nam się zdawać, że jest zbędny, ale przy upadkach, o które nie trudno, zabezpiecza naszą głowę, tłumi przy upadkach. Przy większych szybkościach, które rozwija się na stoku, uderzenie głową o lodowy śnieg z całą pewnością nie należy do przyjemności.

Ubezpieczenie narciarskie. Szczególnie istotne, kiedy wyruszamy za granicę. Gdy coś nam się stanie w górach, trzeba będzie zapłacić za akcję ratowniczą bądź przebywanie w szpitalu ze swojej kieszeni. Koszta idą częstokroć w tysiące euro. A gdyby potrzebne było wezwanie śmigłowca, mało komu udałoby się wypłacić, tak ogromne są koszty. Kiedy wyjazd aranżuje biuro turystyczne, z reguły ubezpieczenie jest wliczone w koszt. Jeśli jedziemy sami, musimy o to zadbać osobiście. Więcej na .

Serwisowanie ekwipunku. Konieczne należy sprawdzić i odpowiednio do wzrostu i wagi ustawić wiązadła. Lepiej zrobić to przed podróżą, a nie już na stoku. Wówczas kolejka jest z reguły długa, narciarze się denerwują, a serwisant robi to szybko, niekiedy niezbyt skrupulatnie. Już dziś napisz w przeglądarkę zwrot: buty snowboardowe , nitro snowboard albo wypożyczalnia nart Białka Tatrzańska. Rozgrzewka jest to podstawa przed zjazdem. Najlepiej rozgrzać każde partie mięśni. Można na przykład przez paręnaście minut potruchtać, a potem się porozciągać.