Chcesz opublikować własną powieść ale nie masz pojęcia, jak? Zapoznaj się z ofertą wydawnictw w sieci!

Na polskim rynku istnieje dużo wydawnictw trudniących się wydawaniem prozy, poezji, jak też książek o różnym charakterze. Autor, który chce zadebiutować oraz wydać napisane przez siebie dzieło, musi zapoznać się z charakterem poszczególnych wydawnictw, aby mieć świadomość, do którego kierować swoją propozycję wydawniczą. Należy mieć na względzie, że na polskim rynku działają zarówno wydawnictwa wydające książki papierowe, jak również elektroniczne.

czytnik e-booków

Autor: bfishadow
Źródło: http://www.flickr.com
E-booki cieszą się coraz większym zainteresowaniem

Nie można zaprzeczyć, że w dzisiejszych czasach coraz większym zainteresowaniem radują się e-booki, czyli książki publikowane w formie elektronicznej.

Kiedy ten post będzie przez Ciebie przestudiowany, kliknij także na inny pełen opis, który posiada tak samo absorbujące treści.

Czyta się je na specjalnych czytnikach, na komputerach, tabletach, a także w niektórych telefonach. Okazują się wygodne, nie zajmują miejsca, więc bywają idealne dla osób, które nie dysponują miejscem, żeby tworzyć bibliotekę. Nie bez znaczenia okazuje się także to, że e-booki są znacznie tańsze aniżeli wydania papierowe, zatem dla osób ograniczających wydatki stają się nad wyraz kuszące.

Pomyśl, jak chcesz wydać własną książkę

Powodzenie, jakim radują się e-booki sprawia, że coraz więcej autorów chce publikować książki w postaci elektronicznej. Jeśli bywa się zainteresowanym publikowaniem własnej powieści lub odmiennego utworu w podobnej postaci, trzeba wyszukać w sieci internetowe wydawnictwo oraz zaznajomić się z jego ofertą. Należy mieć na względzie, że niektóre komórki trudnią się wydawaniem pozycji literackich na koszt autora i by wypuścić swoją książkę w świat, musi się mieć na to środki.

koszt wydania ebooka

Autor: eFile.com
Źródło: http://www.flickr.com
Wyszukaj korzystną propozycję

Chcąc korzystać z propozycji jakiegoś wydawnictwa w każdym przypadku warto dokładnie zapoznać się z przedstawioną umową, aby okazać się pewnym, że będzie ona dla zainteresowanego autora opłacalna. Jeśli ma się jakieś wątpliwości, taką umowę można skonsultować z prawnikiem. Rozpoczynając współpracę z wydawnictwem, warto dopytać, jak wygląda pomoc wydawcy przy sprzedaży książki oraz przy przeprowadzaniu akcji promocyjnych. To bardzo ważne, gdyż od tego zależny okaże się sukces konkretnej pozycji wydawniczej.