Co można w ośrodku miejskim, a co na wsi? Konkretny dylemat tak naprawdę jest zbędny. A to dlaczego

Niemal identycznie gdy wyjeżdżamy na wieś, by odetchnąć od miejskiego zgiełku, tak samo wybieramy się do miasta, żeby coś załatwić. Takie właśnie kształtuje się to życie między miastem a wsią. Gdziekolwiek mieszkamy jesteśmy po jednej lub po odmiennej stronie, ale zawsze mamy jakieś powody żeby narzekać, bo mieszkając na odludziu to chcielibyśmy być bliżej centrum miasta, a jak żyjemy w mieście potrzebujemy spokoju. No i jak to pogodzić?

pokój hotelowy

Autor: Schezar
Źródło: http://www.flickr.com
To podobnie zachowanie jak w sytuacji pogody. Zimą, kiedy już mamy dość mówimy, aby już się to skończyło, by już nastały ciepłe dni. No i później nastaje lato, cieszymy się aż do czasu, jak rozpoczynamy narzekać na upały…Zdaje się, że jest to błędne koło, cokolwiek byśmy nie mówili i robili zawsze pojawią się narzekania. Nie wiadomo do końca, czy to nasza cecha narodowa, czy najzwyczajniej taka już jest natura ludzka. Porównując nasz umiarkowany klimat przykładowo do klimatu, gdzie występują dwie pory roku: mokra i sucha, to nie wiadomo czy jesteśmy w bardziej beznadziejnej sytuacji.

U nas, choć pory roku powoli się zmieniają jest jednakże duża różnorodność. Mamy właściwie gorące, a nawet bardzo gorące lato, cieplutką wiosnę, mroźną i śnieżną zimę. No i albo pełną magii, albo niezbyt piękną jesień. Tam, gdzie jest wyłącznie pora sucha i deszczowa przez 1 część roku aż do znudzenia aura jest taka sama, w drugiej części roku to samo, lecz tym razem ciągle leje deszcz. Czy byśmy wtedy nie narzekali? To tak samo jak ten cały konflikt pomiędzy miastem i wsią. Ktoś mieszka pod Wrocławiem i wie, że są sale konferencyjne Wrocław, galerie handlowe, urzędy, restauracje Wrocław również posiada i bary, kina…

Prezentowany tekst kompletnie Cię pochłonął? Jeśli tak, to zainteresuje Cię także polecana treść (https://www.osadanaochodzitej.pl/), która ma podobne dane.

Lecz wrocławianin w takiej sytuacji powie, że za to poza miastem, są pola, jest cisza i spokój. A to na pewno też jest ważne, bo na przykład noclegi w okolicy Wrocławia są bardzo w cenie. Zobacz

restauracja hotelowa

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem można to pogodzić. Co to za kłopot wyskoczyć w weekend w inne miejsce. Ze wsi do miasta lub odwrotnie. Mieszkając na wsi i chcesz wybrać się w weekend do kina. Nic bardziej trudnego. Podobnie, jak mieszkasz w dużym mieście, to w weekend możesz planować wypad na łono natury. Może to i niedługi taki weekend, no ale nie można nagle wyprowadzić w inne miejsce, więc trzeba się cieszyć z tego, co posiadamy.