Zakopane dla seniorów jak też osób nie w pełni sprawnych ruchowo

Jako że jestem dziewczyną przemieszczającą się z pomocą kul, sprawdzałam w ostatnim czasie dokąd może wybrać się osoba niepełnosprawna ruchowo, lub też nestor (na tyle mobilny iż wyjazd jest możliwy), któremu nieco znudziły się już kursy nad polskie morze, lub też uzdrowiska typu: Jastrzębie Zdrój czy Szczawnica.

Pomyślałam, iż atrakcyjnym rozwiązaniem może być nocleg w Zakopanem, w centrum konkretnie, albowiem pozwoli to osobom starszym lub osobom niepełnosprawnym na bardzo przyjemne przechadzki po cudnej, przeszło 130 letniej uliczce – po Krupówki – głównej ulicy Zakopanego. Miłośnicy architektury na pewno będą oczarowani charakterystycznym, zakopiańskim charakterem budowli, rozpropagowanym przez pisarzy i wierszokletów pierwszej poł. XX w..

apartament z tarasem

Autor: Tomtom Suites
Źródło: http://www.flickr.com

Zakopane apartament to dobra baza wypadowa dla seniorów, pragnących pięknych pejzaży, panoram Tatr. Starczy kilkudziesięciu minutowa przechadzka na wzgórze Antałówka skąd roztacza się cudowny widok na najpopularniejsze góry w naszym kraju.

Na niniejszej stronie są absorbujące zagadnienia, ale przeczytaj też pozostałe tematyczne wątki, ponieważ one również z pewnością Cię zainteresują.

Nocleg w Zakopiańskim apartament to także należyte miejsce dla entuzjastów historii. Nader interesującym zabytkiem jest cmentarz na Penksowym Brzysku, warte zobaczenia miejsce, chociażby dla wrażeń czysto estetycznych. Oczywiście dla seniorów harcerzy stolica polskich Tatr to dodatkowo miejsce sentymentalne, ponieważ nocleg w centrum Zakopanego może stać się powodem do wypatrywania śladów Olgi i Andrzeja Małkowskich, którzy ukochali Zakopane. Tu też została pani Olga pochowana.

Turyści mają możność nająć w Zakopanem apartament i rozkoszować się nocnym życiem polskiej stolicy Tatr. W owym mieście na każdym rogu prawie spotkamy kafeterie, domy restauracyjne, czy dancingi, które zaspokoją gusta najbardziej wybrednych spośród gości. Przykładowo Białka Tatrzańska z kompleksem hotelowo-basenowym, wykorzystującym źródła termalne znajdujące się w pobliżu Zakopanego. Zakopane może być też świetną bazą wypadową na wycieczki po Słowacji i najbardziej znanej z tamtejszych atrakcji „Słowackim Raju”, pięknie utrzymanych marszrutach na Słowackiej stronie Tatr, co może być również przyczynkiem do posmakowania bardzo smakowitej kuchni naszych słowackich sąsiadów, nadzwyczaj zresztą towarzyskich i uprzejmych.