Dlaczego dobrze jest mieć hobby?

Wiele osób ma kłopoty ze znalezieniem sobie zajęcia w wolnych chwilach. Sporo z nich bierze niestety wtedy do ręki smartfon lub siada przez komputerem i zaczyna grać. Jest to najprostsze rozwiązanie, które nie wymaga wysiłku, ale czy najlepsze? Patrząc na młodzież widać, że coraz mniejsza jej ilość posiada jakieś interesujące zainteresowania albo będzie chciało robić coś nietypowego.

Gra sudoku

Autor: yanik_crepeau
Źródło: http://www.flickr.com
Młodzież woli się skupić na graniu i portalach społecznościowych, zaniedbując swój rozwój i relacje z przyjaciółmi i rodziną.

Jeśli interesuje Cię opisywany temat, to przejdź do tekstu (https://questcm.pl/kontakt/) oraz poznaj inne informacje dotyczące tego zagadnienia. Wciągną Cię całkowicie.

Często także gry komputerowe stają się substytutem nauki i rozwoju, ludzie rezygnują z wysiłku intelektualnego, bo przecież najprościej jest załączyć grę i zapomnieć o całym świecie.

A tak naprawdę można znaleźć tyle ciekawych rzeczy, jakie robić można bawiąc się dobrze, a przy tym rozwijając swoją pamięć, koncentrację i inne umiejętności. Świetnym przykładem na to są sudoku i inne łamigłówki (tu znajdziesz porywającą rozrywkę na niepogodę – poradniki gry w szachy), doskonale się nadające dla osób bez względu na wiek, oraz najpopularniejsza z gier na świecie, wymagająca jednak wiele uczenia się, czyli szachy.

Wiele osób twierdzi, że nie ma żadnych zainteresowań, bo nie ma pieniędzy na to. Faktycznie, każde hobby wymaga jakiegoś nawet niewielkiego finansowego wkładu, lecz to z reguły jest tylko mgliste wytłumaczenie. Jeśli ktoś zechce się nauczyć grać na skrzypcach, to rzecz jasna instrument będzie mu potrzebny, bez instrumentu chyba nic się nie uda. Ale wszystko co pozostałe zależeć już będzie od motywacji i zaangażowania osoby, która się za to zabiera. W internecie do ściągnięcia będą przeróżne śpiewniki, poradniki i kursy, wręcz na niektórych stronach są dokładne filmy pokazujące jak wykonywać dane techniki. Z takim dostępem do informacji nie ma potrzeby się zapisywać na prywatne lekcje, jednak ćwiczenie w domu wymagać będzie sporo samozaparcia i ciężkiej pracy. Podobnie uczyć się można innych rzeczy, takich jak na przykład taniec. Jeśli ma się jakąś koleżankę, która będzie również chciała nauczyć się tańczyć, to można ściągnąć wszystko o tańcu z jednego z serwisów, poszukać odpowiedniej muzyki i zabrać się za ćwiczenia, a na pewno po jakimś czasie pojawią się oczekiwane rezultaty.