Pakujemy plecak na biwak harcerski

Jeśli na obóz wybierasz się po raz pierwszy, spakowanie plecaka może zdawać Ci się czarną magią. Dlatego zdecydowałem podzielić się z Wami swoim sposobem ażeby przejść przez cały proces bez większych problemów!

W każdym poradniku o pakowaniu się odkryjemy informację, by przyszykować sobie najpierw, należycie przedtem listę potrzebnego ekwipunku.
odzież turystyczna

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
To racja, taka lista wspomaga, jednakże przynajmniej u mnie była za każdym razem ogromnie bezładna, dlatego wykonywałem ją w dwóch krokach. W większości wypadków mam zarezerwowaną na nią jedną bądź dwie karteczki w notatniku, jaki noszę zawsze przy sobie. Na owej kartce, przez siedem dni notuję co chcę zabrać, jednak tylko w chwili gdy wpadnie mi to na myśl. Nie siadam umyślnie nad kartką i nie spisuje, w związku z tym warto posiadać ów notesik za każdym razem ze sobą.

Obecnie oceń wakacje z dziećmi nad morzem ten tekst, który jest niezwykle ciekawy. Wykonaj to już w tej chwili! Przekonasz się, że naprawdę należy to zrobić!

Jeśli posiadamy już taką listę, przedmioty na niej raczej nie będą zestawione w jakimkolwiek porządku. Stąd trzeba ją uporządkować – najprościej po prostu przydzielić każdy obiekt do grupy a później grupami napisać na nowo na czysto.

Przykładowo podział na grupy może wyglądać tak: Garderoba – zarówno wszystkie koszulki, spodnie, jak również bielizna, obuwie, uniform itp., ważne by liczbę a także typ ciuchów dopasować do spodziewanej aury oraz długości wyjazdu. Odzież turystyczna dostępna jest w każdym markecie turystycznym. Spanie – a więc wszystko, co przydać się nam może do spania (karimata, śpiwór, piżama, namiot w wypadku obozu wędrownego). Apteczka – to dla przykładu główne środki opatrunkowe, a również specyfik przeciw moskitom jak też na ugryzienia. Kosmetyczka – a więc kosmetyki, ręcznik etc. Jadło – kanapki na podróż, zapas pożywienia, ale również menażka, niezbędnik, płyn do zmywania oraz gąbeczka. Obozowe – czyli sprzęt niezbędny do obozowego życia a także zajęć: nożyk, kompas, latarka czołówka, krzesiwo, sznur itp. Inne – plan, dokumenty jak też pieniądze, kajecik, śpiewnik etc. Czytaj więcej: .

Po co w ogóle wdrażać taki podział? Z pewnością łatwiej wtenczas wszystko skompletować, lecz przede wszystkim o wiele łatwiej wychwycić czy czegoś nam nie brakuje.

Jeśli wiemy już co zapakować, musimy zgromadzić cały rynsztunek w jednym miejscu – przykładowo na posadzce, wielkim stole lub posłaniu. Mając wszystko przyszykowane można przystąpić do pakowania. Konieczne rzeczy takie jak ubrania dla harcerzy nabędziemy w każdej składnicy . Tutaj więcej: .