W którym terminie i dokąd warto pojechać na egzotyczne wakacje?

Wakacje przeminęły i przyszła piękna polska złota jesień. Jest o wiele zimniej i pogoda jest mniej przyjemna. Dzień jest coraz krótszy, a wieczory coraz dłuższe. Grudzień zbliża się małymi kroczkami. Jedni się radują na myśl o świętach, inni natomiast są narzekają, ponieważ nie lubią śniegu, przymrozków i ogólnie zimy.

wakacje

Źródło: http://www.eccoholiday.com/
Ci wszyscy, którzy nie lubią śniegu i zimna, mogą odbyć w tym okresie zagraniczne egzotyczne wakacje. Kierunków podróży może być dość dużo: Dominikana, Australia czy także ekwadorskie Wyspy Galapagos? Od pewnego czasu w branży podróżniczej można zaobserwować zmiany dotyczące cen.

W ostatnim czasie, ku niedowierzaniu Polaków, ceny podróży do zagranicznych krajów zmalały. Niekiedy są one także mniejsze niż ceny krajowe. Może to faktycznie dziwić, że wczasy egzotyczne kosztują mniej. Niemniej dla wielu rodaków jest to dość oferta. Przecież podróże egzotyczne są marzeniem wielu ludzi. Marzeniem, które przy aktualnej atmosferze na rynku może być spełnione.

Ciągle masz znaczne problemy ze znalezieniem dobrej oferty? Nie martw się – sprawdź te propozycje (https://www.busik.com.pl/), one z pewnością Cię nie zawiodą.

Dokąd warto pojechać zimą czy jesienią? Miejsc wartych polecenia jest wiele. Niewątpliwie na szacunek zasługują wymienione Wyspy Galapagos, zwane również Wyspami Żółwimi, warto sprawdzić oferty. Tamte krajobrazy mogą budzić zachwyt u każdego turysty.

wczasy

Autor: Alden Cornell
Źródło: http://www.flickr.com

Te wyspy leżą na zachód od Ameryki Południowej i mają pochodzenie wulkaniczne. Jest to tak cudne miejsce, że zyskało nawet w szesnastym wieku nazwę Zaczarowanych Wysp, gdyż sprawiały wrażenie, że dryfują po morzu.

Godnym polecenia miejscem na wakacje pod palmami jest także Dominikana w Ameryce Środkowej. Mimo tego, że większą część obszaru stanowią góry, to w żadnym stopniu nie przeszkadza nieustannemu napływowi turystów. Dominikana jest dość dobrym miejscem na wypoczynek praktycznie przez cały rok, ponieważ średnia temperatura wynosi 25 stopni, a w okresie zimy nie spada poniżej dwudziestu stopni Celsjusza. Piaszczyste plaże zalane słonecznymi promieniami oraz piękne palmy są niewątpliwie najlepszą wizytówką tego miejsca.

Inną egzotyczną alternatywą jest Australia, gdzie temperatura od zimy wynosi od dwudziestu pięciu do dwudziestu ośmiu stopni. Można tam zarówno leżeć na słońcu, jak i spędzać czas aktywnie zwiedzając.