Podstawowe informacje o ofercie dla turystów w Szklarskiej Porębie, baza noclegowa w tym znanym kurorcie.

Planując wyjazd w rejony Dolnego Śląska można choć na parę chwil zatrzymać się w Szklarskiej Porębie. Ta niewielka miejscowość turystyczna, położona niedaleko Jeleniej Góry, ma na stałe niecałe 7 tysięcy mieszkańców, lecz w popularnych okresach przebywa w niej kilka razy więcej turystów.

Niektórzy uważają, że będzie to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych na Dolnym Śląsku, ze świetnymi warunkami klimatycznymi, porównywalnymi z tym, co proponują miejscowości w Alpach. Bierze się to głównie ze specyficznej lokalizacji, dużej ilości wiatrów i ukształtowania terenu, a dzięki tym specyficznym warunkom rejon ten jest bardzo chętnie wybierany przez najróżniejszych sportowców. Często organizowane są tam kondycyjne obozy, w jakich biorą udział nawet nasi kadrowicze. Lecz Szklarska Poręba cieszy się popularnością także pośród zwykłych turystów, ze względu na swoją zimową i letnią ofertę. Bardzo często przyjeżdżają tam ludzie z pierwszych stron gazet, artyści i celebryci, zwłaszcza jest to widoczne na narciarskich trasach w zimie – sprawdź koniecznie.

jazda na nartach biegowych

Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl

Poręba Szklarska to bardzo znany ośrodek sportów zimowych, głównie dzięki temu że pokrywa śnieżna występuje tam przez ponad sto dni w roku. Popularnością się cieszy typowe narciarstwo, ale sławę temu miejscu przynoszą najlepsze w tym rejonie Europy trasy do biegania. Powstało ich około 150 kilometrów, jest więc zupełnie zrozumiałe, że w zimie przyjeżdża tam sporo ludzi wolących ten rodzaj sportu. Także letnie miesiące mogą sporo zaproponować odwiedzającym tę miejscowość turystom, okoliczne góry zachęcają do pieszych i rowerowych wędrówek.

Tak ogromna popularność Szklarskiej Poręby przyczyniła się do sporego rozszerzenia noclegowej oferty w ostatnich latach. Powstało sporo nowoczesnych pensjonatów i hoteli, znacznie poprawił się także standard pokoi i kwater prywatnych. W popularnych okresach, takich jak Nowy rok, ferie zimowe i wakacje obłożenie turystów może być tak duże, że czasami mogą być kłopoty ze znalezieniem wolnego miejsca, i odpowiedni Szklarska hotel kameralny hotel na mazurach trzeba sobie dużo wcześniej rezerwować – .