Dlaczego turyści tak masowo przyjeżdżają do głównego miast Tatr, to jest do Zakopanego

Można z całą pewnością, rzec, że Tatry zostały rozsławione i to jeszcze w latach zaborów za sprawą doktora Tytusa Chałubińskiego. To dzięki jego staraniom region zakopiański stał się zakątkiem, do którego już od dawna przybywają kuracjusze. Chorzy cierpiący na schorzenia płuc mogą pooddychać tutaj czystym górskim powietrzem. Jednak to nie walory uzdrowiskowe wspomnianej okolicy pozostają powodem, dla którego na południe ojczyzny bez ustanku mkną zatłoczone pociągi, a Zakopianka jest szosą, która nierzadko się korkuje.

tatry

Autor: Edgars En.
Źródło: http://www.flickr.com
Urlopowicze udają się w góry, aby nacieszyć wzrok pięknem tatrzańskiej przyrody. Uroki górskiego krajobrazu przypadną do gustu zwłaszcza tym, którzy mieszkają na terenach bałtyckich oraz na Pojezierzu Suwalskim, gdzie pejzaż wygląda całkiem w inny sposób. Jeszcze na długo przed zaplanowanym terminem wypadu każdy urlopowicz szuka dla siebie i swojej familii właściwego miejsca zakwaterowania.

Jeżeli wędrowcy chcą wolny czas spędzić na czarnych szlakach Doliny Kościeliskiej, to w centrum ich poszukiwań znajdą się tanie pokoje w Zakopanem. W takim przypadku mniej liczy się pięciogwiazdkowy komfort, a bardziej żądza przygód.

Następną grupą ludzi kierujących się na południe są saneczkarze i inni amatorzy białego szaleństwa. Cała potrzebna infrastruktura jest w dalszym ciągu rozbudowywana, żeby była w stanie przyjąć jak największą rzeszę turystów. W ślad za unowocześnianiem tras narciarskich rośnie także liczba miejsc noclegowych. Ci bardziej majętni mogą sobie pozwolić na zakwaterowanie w luksusowych hotelach z pokojami z widokiem na Tatry. Natomiast ci, którym wiedzie się trochę gorzej, wybiorą dla siebie tanie pokoje w Zakopanem. I niekoniecznie okażą się to pomieszczenia w dwugwiazdkowych zajadach, ponieważ na rynku znajdziemy także oferty noclegu w kwaterach prywatnych.

Zupełnie osobną grupą osób oczarowanych Tatrami i ich stolicą stanowią pasjonaci tamtejszej kultury. To właśnie z Zakopanem związani byli sławni artyści. Tutaj jesteśmy w stanie wymienić muzyka Karola Szymanowskiego albo rysownika i dramatopisarza Stanisława Ignacego Witkiewicza.

Obecnie oceń Wiatrówka Borner ten artykuł, który jest niesamowicie interesujący. Zrób to już w tym momencie! Przekonasz się, że rzeczywiście należy to zrobić!

A mieszkańców ogromnych miast na pewno zaciekawia lokalny folklor i wytwory regionalne z oscypkiem na czele. A skoro już zasygnalizowaliśmy typowo kulinarne zagadnienia, to trzeba również nadmienić o tatrzańskich rarytasach. Prawdziwe i pyszne jadło można jednak dostać tylko w wybranych knajpach. Nawet na wiecznie zatłoczonych Krupówkach niełatwo kupić dania regionalnej kuchni.