Gdzie wybrać się na wakacje nad morzem?

Planując wyjazd nad polskie Morze Bałtyckie mamy dosyć często olbrzymi problem z wybraniem miejsca, które będzie dla nas najbardziej komfortowym rozwiązaniem. Baza wypoczynkowa na polskim wybrzeżu jest coraz bardziej rozbudowana i dlatego mamy szansę przebierania spośród wielu propozycji. Jednym z najbardziej trafnych wyborów na jaki możemy się zdecydować jest malownicza Ustka.

Jest to miasto, które odgrywa co najmniej kilka ról równocześnie. Jest ona zarazem portem rybackim, uzdrowiskiem jak również oczywiście miejscowością, która jest przeznaczone do aktywnego wypoczynku. Noclegi – zakopane last minute bachleda residence Ustka nie mogą więc narzekać na brak zainteresowania ze strony turystów, którzy muszą się wiele potrudzić, aby odnaleźć wolne miejsca w środku sezonu.

Międzyzdroje  - nadmorska plaża

Autor: Salon Nowojorski
Źródło: http://www.flickr.com/

Ustka to bardzo dobra baza turystyczna do poznawania okolic wybrzeża. Od 10 lat Ustka jest połączona ze Słupskiem za sprawą specjalnego porozumienia pomiędzy oboma miastami. W Ustce można zażywać kąpieli bez jakichkolwiek obaw, bowiem tamtejsze uzdrowisko zachodnie spełnia wszystkie standardy, które wymaga Unia Europejska. Także plaże są bezpieczne, bowiem są one systematycznie nadzorowane przez SRS WOPR-u.

Podobnych miejsc takich jak Ustka nie brakuje. Każdy gość bez wątpienia odnajdzie więc przystań, w której odpocznie w ciszy i spokoju. Jedną z takich miejscowości jest bardzo popularny Rewal. W tej wsi liczącej sobie ok. tysiąc mieszkańców do swej dyspozycji będziemy mieli kąpielisko obejmujące swoim zasięgiem 300 metrów linii brzegowej. Przez Rewal przebiega również jeden z atrakcyjniejszych szlaków turystycznych.

Mówimy tutaj o Szlaku Nadmorskim Czesława Piskorskiego. W Rewalu prócz już wymienionych atrakcji możemy upajać się dwoma pomnikami przyrody. Pierwszym z nich jest jesion wyniosły, o wysokości 24 m. Kolejny pomnik przyrody to imponujący ostrokrzew kolczasty o wysokości ponad pięć metrów. Wieś Rewal krok po kroku zdobywa swą pozycję w branży turystycznej. Każdy następny rok owocuje unowocześnieniem bazy turystycznej.Pensjonaty jak również i hostele świadczą o tym, że wieś Rewal już niebawem będzie zakątkiem, do którego będzie chciał przyjechać wielu Polaków a także turystów zza granicy.