Czym w rzeczywistości winien objawiać się wyższy standard hotelu

Dla większości ludzi pobyt w hotelu, nawet jeśli nie jest to hotel pięciogwiazdkowy, to nie lada gratka. Z zasady bowiem jest to obiekt przeznaczony do nocowania w pokojach o lepszym standardzie niż w innych obiektach wchodzących w skład infrastruktury turystycznej. Czym jednak w praktyce powinien objawiać się ten wyższy standard dla standardowego klienta? Oczywiście, standard hotelu jest wyraźnie związany z klasą do jakiej hotel się zalicza. Już w momencie powstawania nieruchomości inwestor powinien wiedzieć, czy chce, aby działał hotel klasy średniej, czy z kolei hotel luksusowy z apartamentami. W zależności od tego ma się pojawić w pokojach i innych pomieszczeniach odpowiedni standard.

hotel

Autor: Hotel przy Baszcie
Źródło: hotelprzybaszcie.pl
Rzecz jasna należy mieć świadomość, że co hotel, to jednak inne interpretacje co do obowiązujących standardów, niemniej stali bywalcy rozmaitych hoteli potrafią dość szybko wyczuć istniejącą różnicę. Bardzo często w mniejszym hoteliku, z niedużą liczbą pokoi mogą występować o wiele korzystniejsze warunki, niż w większych hotelach, którymi trudniej zarządzać.

Rzecz jasna, o tym, czy w hotelu istnieje wysoki standard, przekonują się ci, którzy są obsługiwani na miejscu. To tak naprawdę my, zamawiający noclegi możemy potwierdzić finalnie, czy obsługa ta stała na najwyższym poziomie i czy wyposażenie hotelu nie pozostawiało wiele do życzenia. Rzecz jasna prawdą jest, że dla jednych jeżeli na przykład w łazienkach są suszarki hotelowe do włosów, to już hotel (https://www.coraltravel.pl/Turcja/Side/hotel/DIAMOND-ELITE/10276/40-2690-24FF.html) zyskuje na tym, dla innych natomiast jest to taką oczywistością, że na tego

hotel

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com

rodzaju „detale” nie zwracają uwagi – kliknij w link. Oni będą analizować, czy w hotelu można napić się drinka za free, jakie gwarantuje się usługi z zakresu odnowy biologicznej i rekreacji, czy jak byli obsłużeni, w momencie, gdy zameldowali jakąś usterkę.

Na pewno ci, którzy rzadziej korzystają z usług hoteli nie mają żadnego wyznacznika w świetle którego mogliby określić standard i rodzaj obsługi w hotelu. Mogą opierać się jedynie na ocenie innych lokatorów i mieszkających w hotelu. Pamiętajmy natomiast, że takim miernikiem winny być w szczególności nasze potrzeby. Koniec końców kierownicy wysokiej klasy hotelów dopasowują standardy właśnie do zapotrzebowania klientów. Nie obawiajmy się zatem po wizycie w hotelu wysnuwać swoich opinii, zarazem pozytywnych, jak i negatywnych.