Jak jedziemy nad Morze Bałtyckie, warto wybrać Kołobrzeg. Zobacz dlaczego

Chociaż jest gwarnym ośrodkiem miejskim, cieszy się tytułem uzdrowiska. Kołobrzeg to spory ośrodek turystyczny, największe uzdrowisko nad Bałtykiem oraz miasto, gdzie życie tętni przez całą dobę. Kołobrzeg, jak na ważny ośrodek miejski i turystyczny przystało, jest stanie zaoferować turystom moc atrakcji i rozrywek na wysokim poziomie. Jako znane i cenione uzdrowisko jest z kolei w stanie zagwarantować wszystkim kuracjuszom dużo okazji do świetnego wypoczynku oraz rekreacji, np. sanatorium Kołobrzeg.

Wypoczynek nad morzem

Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com
To ośrodek miejski pełen kontrastów, na terenie jakiego relaks, wypoczynek czy normalne dla dużych ośrodków życie życie łączą się ze sobą. To popularne uzdrowisko bez wątpienia ma się czym pochwalić. Na jakie atrakcje powinniśmy zwracać baczną uwagę podczas wypoczynku na jego terenie? Kołobrzeg to dla wielu wczasowiczów przede wszystkim piękne plaże oraz wyjątkowe wybrzeże. Wygrzewanie się na słońcu, spacery wzdłuż morza oraz odpoczynek na molo – oto sposoby spędzania urlopu, na jakie stawia tak wielu wczasowiczów. Kołobrzeg jest w stanie się jednakże poszczycić i pozostałymi atrakcjami.

To nadbałtyckie uzdrowisko poznane jest przecież z jednej z najbardziej interesujących latarni morskich nad polskim morzem. Charakterystyczne dla tego obiektu jest dość młody wiek. Latarnia w Kołobrzegu bowiem powstała w 1946 roku, w miejscu, w jakim przed wojną znajdował się wielki fort. Na miłośników dawnych dziejów czeka tu także piękna starówka. Co prawda i ona została zniszczona podczas II wojny światowej, ale jej powojenna odbudowa przeprowadzona była taką metodą, ażeby zachować piękno i historyczny wydźwięk tego miejsca.

W rezultacie Kołobrzeg może się poszczycić wyjątkowym centrum, jakiego poznawanie może się zamienić w ciekawą przygodę dla każdego z nas. Dodatkowo, Muzeum Oręża Polskiego jest z kolei jedną z najważniejszych placówek muzealnych w Kołobrzegu. Przypomina ono o tym, iż uzdrowisko to było tak istotne dla naszego wojska. Przecież przez wiele lat Kołobrzeg kojarzony był przede wszystkim z tak rozpoznawalną imprezą kulturalną, jaką był Festiwal Piosenki Żołnierskiej. W Kołobrzegu znajdziemy noclegi – bachleda residence hotel zakopane basen odpowiadające naszym wymaganiom. Mamy więc do wyboru kwatery rodzinne, lecz również bardziej ekskluzywne, kilkugwiazdkowe hotele, typu hotel nad morzem z basenem.