Kilka dni w Pekinie, zatem co wpisać na listę kluczowych punktów, by dobrze poznać to miasto

Pekin, stolica Chińskiej Republiki Ludowej, jest miastem, które wielu z nas umieścił na liście marzeń. I doskonale nadaje się nawet na parodniową wyprawę, gdyż dwutygodniowy urlop nie u wszystkich jest możliwy do wzięcia. Co zapisać do najważniejszych punktów zwiedzania, kiedy i my planujemy wybrać się do wskazanego miasta?

Przede wszystkim – Zakazane Miasto. To chyba szczególnie znane wśród turystów miejsce, jakie jest największym na świecie drewnianym zespołem pałaców. Zapewne nie zobaczymy wszystkiego w jeden dzień, ale nawet jeden dzień wystarczy, by zaparło nam dech w piersiach, ponieważ jest tam po prostu niesamowicie. Zespół pałacowy bezustannie jest odrestaurowywany, zatem można zobaczyć coraz więcej i więcej.

Pekin

Źródło: pixabay.com

Drugim punktem naszej listy musi być Plac Tiananmen, a potem – Świątynia Lamy – wielka oraz zachwycająca. Odnajdziemy w niej m.in. wszelkie odsłony posągu Buddy, np.

Zaabsorbował Cię ten materiał? Jeśli tak, to zobacz jeszcze ten świetne źródło (http://www.uannynowytarg.pl/REZERWACJA,9). Przekonaj się, to też będzie dla Ciebie wartościowe.

Buddę Leczącego lub Buddę Maitreji, którego otacza 4 królów. Nie można też zapomnieć o Letnim Pałacu, który choć nie jest ulokowany blisko centrum miasta, to bez wątpienia jest godny ujrzenia (czytaj nieco więcej). Jak się do niego dostać? Nie dojeżdża tam metro, dlatego jedyną możliwością jest taksówka, ale z pewnością nie będziemy zawiedzeni.

Azja

Źródło: pixabay

Bilety kupujemy zależnie od tego, co chcemy zobaczyć, z tej racji ich cena może się różnić. Na zwiedzanie nie mamy za dużo czasu, toteż nie decydujmy się na dużo obiektów. Pekin to również znany całemu światu Wielki Mur, a jego kawałek w najlepszym stanie znajdziemy w Badaling. Można się tam wybrać autobusem, taksówką bądź wykorzystać oferty wycieczkowe dawane przez biura podróży. Nie zapominajmy, by zabrać buty sportowe, gdyż niektóre fragmenty Muru są rzeczywiście niełatwe do przejścia.

Jeśli właśnie Pekinu nie dodałeś na listę miast, które chciałbyś odwiedzić, może zdecydujesz się na inne? Może to być np. Bruksela, istotne jest, aby podróżować, nie zaprzestawać tego robić, albowiem to wspomnienia będą dla nas znaczące w późniejszym wieku (wejdź na stronę). W każdej miejscowości można coś zwiedzić, wszędzie możemy cokolwiek zobaczyć, dlatego już teraz szukaj dobrych cenowo wycieczek albo niedrogich biletów na samolot, a czekają cię fenomenalne wrażenia.