Karta survivalowa – kiedy może okazać się przydatna i jakie są korzyści z jej posiadania?

Survival to ciekawy pomysł na spędzanie wolnego czasu i doskonała alternatywa dla weekendu w mieście. Co należy zabrać ze sobą na tego rodzaju wypad? Z pewnością niezbędna może okazać się tak zwana karta przeżycia! Jej wymiary są nieznaczne, zarazem karta przeżycia kryje w sobie wszystkie konieczne funkcje do uprawiania survivalu.

Survival

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Do funkcji karty survivalowej zaliczamy przede wszystkim: otwieracz do puszek, otwieracz do kapsli, klucz do śrub w (zazwyczaj w wielu rozmiarach), śrubokręt, ostrze do przecinania twardych przedmiotów, pierścień pozwalający wyznaczyć miejsce w jakim się znajdujemy. Małych rozmiarów karta survivalowa zwana też kartką multitool (co możesz zrobić kartą surwiwalową – sprawdź!), nadaje się do noszenia w portfelu, dzięki czemu zawsze możemy ją mieć przy sobie w razie awaryjnej sytuacji.

Narzędzie zapewnia stuprocentowe wykorzystanie powierzchni płytki, co z pewnością jest dużym plusem dla osób, które doceniają komfort oraz wielofunkcyjność zastosowania. Karty survivalowe mają także otwór do zamocowania smyczy lub kółka z kluczykami. Aby jeszcze bardziej ułatwić noszenie karty, niekiedy producenci zapewniają w komplecie pokrowiec, dzięki któremu przechowywanie karty jest zdecydowanie wygodniejsze.

Zazwyczaj taka karta przydaję się do obierania owoców i otwierania napojów, ale dla doświadczonych survivalowców, funkcja ostrza do przerywania lin, piła i skrobaczka w jednym – to już konieczność! W dodatku karta przeżycia przydaje się nie tylko w czasie ekstremalnych wypadów.

Nie wszystkiego dowiesz się się z czasopism. Jeśli chciałabyś przeczytać o zaskakujących przypadkach wejdź na polecane www (https://kieta.pl/kategoria-produktu/rowery-elektryczne/) www.

Przecież nigdy nie wiemy co nas w życiu spotka! Jeśli chcemy czuć się bezpiecznie, warto nosić taką kartę na wszelkiego rodzaju wyjazdach, wycieczkach, obozach campingach lub wozić kartę w samochodzie.

Karta survivalowa ma rozmiary karty kredytowej, więc absolutnie nie będzie nam przeszkadzać, za to pomoże w naprawdę wielu sytuacjach, mniej lub bardziej ekstremalnych – gdy po prostu na grillu zapodzieje się otwieracz do kapsli, albo zostaniemy świadkami wypadku drogowego i zajdzie konieczność przecięcia pasów, by udzielić pomoc.

Poza tym karty przeżycia nie są wcale drogie, więc możemy mieć kilka egzemplarzy, by jedną kartę zawsze mieć w samochodzie a drugą przy sobie. Gdzie można znaleźć wielofunkcyjną kartę survivalową? Chociażby w wielu sklepach militarnych, ale również bez najmniejszego wysiłku możemy zamówić ją online.