Urlop w Karkonoszach – szczyt naszych marzeń

Karkonosze to najwyższe i największe pasmo gór w Sudetach. Dzięki wielu atrakcjom przyrodniczym, rozbudowanym rowerowym i pieszym trasom, no i rzecz jasna wyciągom i stokom narciarskim o każdej porze roku można tam spotkać sporą ilość urlopowiczów.

Pora letnia to okres wędrówek po górach, a Karkonosze sporo mogą zaoferować w tym temacie.

Podoba Ci się nasz wpis? Przeloguj więc do kolejnego posta i zweryfikuje jakie merytoryczne źródło stało się naszą zachętą. Miłej lektury!

Wiele tras bez problemów pokonywać mogą maluchy, ale są też nieco trudniejsze, dla wymagających, doświadczonych piechurów. Karkonosze są również rajem dla miłośników rowerów, wytyczono tam sporo tras dla bardziej i mniej doświadczonych sportowców.

pałac brzezina

Autor: Prayitno
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei zima to czas, kiedy narciarskie stoki zaczynają się zapełniać się miłośnikami śniegowych szaleństw, rosnącym zainteresowaniem zaczyna się także cieszyć narciarstwo na nartach biegowych. A że większość turystów wyjeżdża w te przepiękne góry przynajmniej na kilka dni, to będzie na nich czekać bogata oferta noclegów. Od tanich pensjonatów i prywatnych kwater po pięciogwiazdkowe hotele Karkonosze – w zasadzie każdy bez problemów znajdzie odpowiedni do swych oczekiwań i finansowych możliwości nocleg.

Jedną z najpopularniejszych miejscowości turystycznych w rejonie Karkonoszy jest Szklarska Poręba, ulubione miejsce wypoczynku wielu turystów i sportowców. Specyficzna lokalizacja i brak przemysłowych ośrodków w najbliższej okolicypowodują, że w tym mieście występuje bardzo specyficzny mikroklimat, porównywany przez niektórych z alpejskim. Dostrzegli to zawodnicy, którzy w takich warunkach będą mieli doskonałe warunki do treningu, ale także osoby chcące zrelaksować się i wypocząć, odwiedzając na przykład popularne w tej miejscowości Szklarska Poręba spa.

Planując wypoczynek w tej miejscowości trzeba pamiętać o tym, żeby jakiś czas przed wyjazdem zarezerwować odpowiedni nocleg. W czasie sezonu większość miejsc noclegowych będzie przez cały czas wynajęta, i może się okazać, że także hotel Szklarska Poręba, w jakim ktoś będzie chciał odpocząć, będzie wypełniony gośćmi.