Nabywamy nowy laptop. Na co zwrócić uwagę

Dobór komputera dla twojej organizacji to bardzo ważna decyzja. Trafny wybór sprzętu decyduje o jakości oraz szybkości pracy organizacji. No i naturalnie może mieć poważne konsekwencje dla budżetu firmy. Dowiedz się na co kierować uwagę nabywając komputer.

Laptop czy stacjonarny? Duży dysk twardy? Ile pamięci i który monitor? Dobór komputera może nastręczyć sporo kłopotów. Warto się dobrze zastanowić za co warto dopłacić, a za co nie należy przepłacać.

Nierzadko o sprawach, które nam się podobają dowiedzieliśmy się na bazie recenzji. Może tak będzie w tej sytuacji, ponieważ zapraszam do lektury podobnego artykułu.

Nadwyżka funkcji i gadżetów mogą sprawić, że nabędziemy kosztowny laptop ponad nasze wymogi. Nadmierna oszczędność to z kolei ryzyko, iż nie będzie spełniał naszych oczekiwań zwłaszcza, iż to sprawunek na kilka lat. Dlatego przede wszystkim laptopy w naszej firmie muszą być dobrane do zadań które wykonujemy. Inne parametry mają komputery dla grafików, natomiast inne do typowych zadań biurowych.

Podstawowe pytanie: laptop, czy stacjonarny? W minionych latach sprzedaż notebooków przekroczyła na pewno sprzedaż komputerów stacjonarnych. Powodów przemawiających za laptopem jest co najmniej kilka, mianowicie laptop, to mobilne stanowisko pracy. Nie przymocowujemy go do biurka. Pracownik organizacji może dzięki temu realizować swoje zadania w mieszkaniu czy w delegacji. Poza tym notebook zabiera zdecydowanie mniej przestrzeni. Ma także swe ograniczenia. Praca przy notebooku jest bardziej męcząca. Nagminniej ulega usterkom, posiada mniejszą żywotność, natomiast wymiana części na nowsze jest znacznie droższa. Natomiast komputer stacjonarny, taki, jak komputery dla grafików, zapewnia większy komfort pracy i łatwiej poddaje się modernizacji.

komputer do gier

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli komputer nie jest przeznaczony do prac graficznych nie ma sensu wydawać zbytnio dużo gotówki na monitor o dużej przekątnej oraz wysokiej rozdzielczości. W przypadku notebooka wystarczy nam w zupełności matryca 15 cali. W wypadku monitora stacjonarnego winniśmy się zadowolić się przekątną 19 cali. Procesor jest to serce każdego komputera. Im mocniejszy on jest tym w wyższym stopniu wydajny laptop. Jednak nie przesadzajmy, zapewne nie będziemy kreować bardzo zaawansowanych modeli statystycznych.

Bez zwlekania zobacz artykuł w serwisie (https://www.centrumpomyslow.pl/ideas/details,1,17,105,lista-zadan-do-zrobienia.html) prezentującym pokrewne treści. Są równie pasjonujące, gdyż odnoszą się do tego samego zagadnienia.

Przy cenie komputera do 2,5 tysiąca standard współcześnie to procesor dwurdzeniowy . Jeśli idzie o pamięć to im więcej tym korzystniej. Wymogi stawiane kompom prędko się zmieniają, więc pamięci nigdy za wiele. Ale rzecz jasna też nie należy przesadzać. Rozsądny standard dziś to około 4 – 8 GB RAM typu DDR 3.

Naturalnie można komputer zamówić on-line wbijając w przeglądarkę frazę: komputery sklep internetowy.