Posiadasz zbyt wiele niezajętego czasu? Tak więc nie siedź bezczynnie

Często narzekamy na małą ilość czasu, ale wbrew pozorom, kiedy mamy go zbyt dużo zaczynamy się nudzić. Nie jesteśmy w stanie znaleźć sobie zajęcia, jesteśmy w pogotowiu i czekamy zdaje się na jakiś bodziec, który napędzi nas do działania. Tymczasem istnieje mnóstwo pomysłów na spędzenie wolnego czasu, oto kilka z nich.

Autor: Vivarto

Na początek będzie domowo, jednak wcale nie będziemy proponować oglądania telewizji.

Tutaj opublikowana jest podobna strona opisująca tę sprawę. Przeczytaj także inny świetny serwis na ten temat. On również jest godny polecenia.

Zamiast tego, włącz komputer i pooglądaj serial, który miałeś już dawno obejrzeć, jednak zawsze nie starczało cina niego czasu. Nieważne czy to serial familijny (polecane seriale rodzinne), serial fantasy, a może też serial z gatunku horrorów (czas na horror) albo serial komediowy. Był jakiś czas temu taki, który chciałeś pooglądać, lecz nie byłeś w stanie wygospodarować na niego czasu, bo wtedy byłeś zabiegany, miałeś dodatkowe obowiązki, zacząłeś się już wciągać i nie skończyłeś.

To bez wątpliwości bardzo interesująca tematyka, więc jeśli masz zamiar ją przestudiować w większym stopniu, to kliknij tutaj, a więcej znajdziesz w tekście (https://www.centrumpomyslow.pl/ideas/details,1,10,489,tabliczki-z-imionami-na-dzien-sw-patryka.html).

Właśnie w takie dni kiedy się nudzisz jest świetny czas, żeby to nadrobić.

Posiadasz nadmiar czasu? Zabierz się za porządkowanie na przykład szaf, na które normalnie brakuje ci czasu. Mogą to być jak najbardziej te ogólnie rozumiane porządki domowe czy ogrodowe (wreszcie posprzątasz strych albo wyrwiesz chwasty), lecz również przez to pojęcie można rozumieć domowe naprawy i remonty. Istnieją czasami takie małe zaniedbania, które chciałoby się nadrobić, ale nie ma kiedy, to jest właśnie ten moment, aby naprawić zepsutą półkę czy pomalować zabrudzoną już ścianę.
W ten wolny czas możesz także odnowić swoje stare znajomości. Bez wątpienia masz znajomych, z którymi kiedyś byłeś w dobrych relacjach (i nie mówię tu o byłych partnerach), a których teraz zaniedbujesz, nie do końca dlatego, że tak chcesz, ale po prostu przez codzienne obowiązki: rodzina, kariera, inne poważne rzeczy. Z powodu nadmiaru wolnego czasu jesteś w stanie to teraz nadrobić, możesz umówić się z kolegą lub koleżanką, którą dawno miałeś okazji spotkać, by powspominać. Możesz także rzecz jasna odwiedzić jakiegoś członka rodziny, dawno nie widzianego.

A słuchając tych porad możesz też tak zwyczajnie usiąść gdzieś w ustronnym miejscu i pomyśleć: kim jestem, w jakim kierunku zmierzam, gdzie będę za parę lat? Ta chwila dla nas samych, na którą nie możemy sobie pozwolić na co dzień naprawdę ci pomoże. Spośród wszystkich wartości, które mamy lub chcielibyśmy mieć właśnie tego brakuje nam najbardziej – chwili dla siebie, chwili, żeby pojąć nas samych.