Wakacje – gdzie w nadchodzącym sezonie wybrać się na coroczny wypoczynek?

Przed nami wakacje. Już na pewno teraz bardzo dużo osób planuje swoje letnie podróże. Dla tych, którzy nie są w stanie się zdecydować dostępne są dwie, bardzo różne propozycje: Peru i Ziemia Święta.

Ziemia Święta, a przede wszystkim Izrael jest miejscem, o odwiedzeniu którego śni wiele osób. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że wycieczka do Ziemi Świętej znajduje się w ofercie większości działających na terenie Polski biur podróży. Wycieczka do Ziemi Świętej dla wielu osób, które zdecydowały się na nią wybrać jest wielkim przeżyciem , które ma charakter emocjonalny- http://eccotravel.eu/izrael/i osoby biorące udział w takiej wycieczce zwiedzają te same miejsca, w których przed przeszło dwoma tysiącami lat narodził się, mieszkał, prowadził działalność apostolską i zmarł Jezus Chrystus. W programie każdej wycieczki do Ziemi Świętej umieszczone jest więc Betlejem, Nazaret, Jerozolima, ale także dolina rzeki Jordan oraz Góra Karmel. Ziemia Święta jest miejscem wyjątkowym nie tylko dla wyznawców Chrystusa, ale także dla wyznających islam oraz judaizm. Nie należy się więc dziwić, jeżeli naszymi sąsiadami okażą się wyznawcy jednej ze wspomnianych religii.

Machu Picchu

Autor: Ryan Somma
Źródło: http://www.flickr.com
Całkiem inne atrakcje czekają na tych, którzy na miejsce urlopu wybrali Peru. Czekają tam ośnieżone szczyty Andów, amazońska dżungla, ruiny ogromnego imperium Inków. Dla znacznej części turystów, którzy decydują się na wyjazd do Peru głównym powodem wyjazdu jest pragnienie zobaczenia legendarnego miasta Inków – Machu Picchu. Wyjazd do Peru najkorzystniej jest zaplanować między czerwcem a wrześniem, zwłaszcza jeśli celem wyjazdu jest pokonanie znanego Szlaku Inków. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej zajrzyj użyj tego linku. Ten populaużyj tego linkusobie ponad czterdzieści kilometrów, jego pokonanie zajmuje cztery dni. Szlak kończy się w Machu Picchu. To znane miasto położone jest na wysokości 2400 metrów nad poziomem morza. Nigdy nie dotarli tu Hiszpanie. To z tego powodu przetrwało aż do dzisiaj. Miejscem, które powinno się obowiązkowo odwiedzić jest również jezioro Titicaca położone na granicy Peru i Boliwii. Fani raftingu na pewno z chęcią wybiorą się do kanionu Colca. Jest on nieporównywalnie większy od amerykańskiego Wielkiego Kanionu. Wyjeżdżając do Peru, nie ma potrzeby ubiegania się o wizę. Znacznie ułatwia to proces wyjazdu i sprawia, że na wycieczkę do Peru decyduje się więcej osób.