Chcesz opublikować własną powieść ale nie masz pojęcia, jak? Zapoznaj się z ofertą wydawnictw w sieci!

Na polskim rynku istnieje dużo wydawnictw trudniących się wydawaniem prozy, poezji, jak też książek o różnym charakterze. Autor, który chce zadebiutować oraz wydać napisane przez siebie dzieło, musi zapoznać się z charakterem poszczególnych wydawnictw, aby mieć świadomość, do którego kierować swoją propozycję wydawniczą. Należy mieć na względzie, że na polskim rynku działają zarówno wydawnictwa wydające książki papierowe, jak również elektroniczne.

czytnik e-booków

Autor: bfishadow
Źródło: http://www.flickr.com
E-booki cieszą się coraz większym zainteresowaniem

Nie można zaprzeczyć, że w dzisiejszych czasach coraz większym zainteresowaniem radują się e-booki, czyli książki publikowane w formie elektronicznej. Czyta się je na specjalnych czytnikach, na komputerach, tabletach, a także w niektórych telefonach. Okazują się wygodne, nie zajmują miejsca, więc bywają idealne dla osób, które nie dysponują miejscem, żeby tworzyć bibliotekę. Nie bez znaczenia okazuje się także to, że e-booki są znacznie tańsze aniżeli wydania papierowe, zatem dla osób ograniczających wydatki stają się nad wyraz kuszące.

Pomyśl, jak chcesz wydać własną książkę

Powodzenie, jakim radują się e-booki sprawia, że coraz więcej autorów chce publikować książki w postaci elektronicznej. Jeśli bywa się zainteresowanym publikowaniem własnej powieści lub odmiennego utworu w podobnej postaci, trzeba wyszukać w sieci internetowe wydawnictwo oraz zaznajomić się z jego ofertą. Należy mieć na względzie, że niektóre komórki trudnią się wydawaniem pozycji literackich na koszt autora i by wypuścić swoją książkę w świat, musi się mieć na to środki.

koszt wydania ebooka

Autor: eFile.com
Źródło: http://www.flickr.com
Wyszukaj korzystną propozycję

Chcąc korzystać z propozycji jakiegoś wydawnictwa w każdym przypadku warto dokładnie zapoznać się z przedstawioną umową, aby okazać się pewnym, że będzie ona dla zainteresowanego autora opłacalna. Jeśli ma się jakieś wątpliwości, taką umowę można skonsultować z prawnikiem. Rozpoczynając współpracę z wydawnictwem, warto dopytać, jak wygląda pomoc wydawcy przy sprzedaży książki oraz przy przeprowadzaniu akcji promocyjnych. To bardzo ważne, gdyż od tego zależny okaże się sukces konkretnej pozycji wydawniczej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*