Jak to wspaniale, kiedy możemy od czasu do czasu gdzieś wyjechać, na przykład, do uroczego uzdrowiska

Ażeby radować się życiem, nie narzekać za bardzo na zdrowie, należy co jakiś czas zdystansować się od codziennych obowiązków. To prawda, iż większość z nas wakacje ma raz do roku, niemniej są przecież również weekendy, więc wtedy jesteśmy w stanie gdzieś się zaszyć i wypocząć, napełnić się najwspanialszym uczuciem wolnego czasu.

www

Autor: Unique Hotels
Źródło: http://www.flickr.com

Taki wyjazd jednakże nie może być nieprzemyślany i bez sensu, korzystnie więc zaplanować go z wyprzedzeniem, a jednocześnie pojechać do naprawdę pięknego miejsca, jak na przykład Polanica Zdrój. Polanica ma długą historię. Pierwsze wzmianki widniają już w księgach sądowych miasta Kłodzka, natomiast już w XVI wieku sławne stały się też źródła wód mineralnych.

Jeżeli intryguje Cię omawiany tekst, to bez wahania kliknij tutaj oraz przeczytaj dodatkowo inny tak samo pasjonujący news hotel w zakopanem.

Można znaleźć wypowiedź kłodzkiego kronikarza – Aeluriusa, podkreśla on zalety zdrowotne i smakowe źródeł polanickich. Sława była tak pokaźna, iż wody te wożono do odległych miejsc, czy to na zabawy, wesela czy inne uroczystości. Rok przełomowy, który miał wpływ na dzieje Polanicy przypada na 1828. W tym czasie właścicielem miasta zostaje Józef Gromis. To on rozpoczął

Łóżko hotelowe

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

zagospodarowanie źródeł.

W owym okresie zbudował małą pijalnię i drewniane łazienki. Od tego czasu rozpoczyna się prawdziwa historia Polanicy jako często odwiedzanego uzdrowiska. Już wtedy było pięć źródeł wód mineralnych, najbardziej jednakowoż były używane dwa z nich, ponieważ były w najwyższym stopniu wydajne – „Źródło Józefa” i „Źródło Jerzego”. Dalej było jeszcze lepiej, ponieważ w roku 1873 łazienki nabył Hoffman – wrocławski przemysłowiec. Zalecił przeprowadzenie analiz, które wykazały, iż źródła polanickie dorównują, a niekiedy i przewyższają wody dusznickie.

Masz zamiar dokładniej poznać prezentowany tutaj temat? Jeżeli tak, zobacz szczegóły (http://www.goldwasser.pl/zlota-wodka/) innych tego typu materiałów. One też opisują tę sprawę.

Nie pozostało to bez odzewu, gdyż już od 1875 roku wzrasta liczba kuracjuszy.

Wtedy kuracja trwała cztery do sześciu tygodni. Podczas jej trwania stosowane były kąpiele mineralne, stosowano też kurację pitną. Aktualnie Polanica Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa, w której na stałe mieszka siedem i pół tysiąca osób. Jest położona na wysokości 380-410 m n.p.m. Otoczona jest przez Sudety, wzniesienia niezbyt wysokie, ale piękne, tajemnicze i niekomercyjne. Uzdrowisko położone jest w cudownej dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej. Takie położenie sprawia, iż zimy są tu spokojne, a lata z dużą ilością słońca. Polanica czeka na Ciebie o każdej porze roku. Wyszukaj w wyszukiwarce Hotel Polanica Zdrój (Villa Alina – hotel w Polanicy Zdrój) i zarezerwuj miejsce. Zwłaszcza pamiętaj o tym w sezonie letnim, jak ruch turystyczny jest największy.