Jak wybrać właściwą obręcz do roweru

Obręcz rowerowa to ważka część wszelkiego roweru, jaka pełni znaczącą funkcję. Powinno się wiedzieć, iż obręcz rowerową wypada dobrze dobrać w zależności od stylu jazdy oraz modelu roweru. W sklepach możemy odszukać rozliczne rodzaje oraz typy obręczy rowerowych, jakie różnią się od siebie sporządzeniem, konstrukcją i użytymi półproduktami. Obręcze rowerowe odróżniają się też ceną.

rowery i części

Autor: Giant Polska
Źródło: Giant Polska

Jak już napomknęliśmy najpierw, wybór dobrej obręczy jest zależny od naszego stylu jazdy oraz od rodzaju roweru. Przykładowo do rowerów szosowych dobiera się obręcze, jakie mają niewielką masę. Im mniejsza masa obręczy tym lepiej, aczkolwiek na nieszczęście trzeba pamiętać, że mała masa obręczy owocuje mniejszą wytrzymałością roweru.

Czy według Twojej opinii, ten artykuł zasługuje na większą uwagę? Jeżeli tak, to sprawdź też pozostałe przydatne notatki, które z pewnością zadowolą Twoją ciekawość.

Jeśli wyszukujemy właściwych obręczy rowerowych do rowerów górskich, które mają zamontowane hamulce manualne, to powinniśmy dobierać obręcze rowerowe bez bocznych, gładkich nawierzchni. W sklepach odkryjemy również ciężkie oraz szerokie obręcze rowerowe, jakie nazywane są obręczami wielokomorowymi. Są one użytkowane do rowerów górskich do zjazdów. Obręcze te charakteryzują się masą, która dociera do 1 kilograma, dodatkowo mają pospolite profile płaskie. Taka obręcz jest bardzo praktyczna oraz funkcjonalna, jest także niezmiernie wytrzymała. Nie zepsuje się nawet przy silnym uderzeniu o kamień przy sporej prędkości.

Rzecz jasna to zaledwie kilka modeli obręczy do rowerów. Jest ich naturalnie jeszcze multum. Jeśli nie wiemy, jaka obręcz rowerowa będzie odpowiednia do naszego roweru, zawsze zdołamy przywołać o pomoc pracownika sklepu. Bezsprzecznie doradzi nam obręcz, która sprawdzi się najlepiej. Obręcze rowerowe znajdziemy w wszelkim sklepie z akcesoriami rowerowymi, też w sklepach internetowych. Sklepy internetowe nierzadko mają sporo większy i bardziej atrakcyjny wybór od sklepów stacjonarnych, wobec tego powinno zaznajomić się z ich wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*