Nic nie wzbudza w mężczyznach – a bardzo często też w kobietach – tak silnych emocji, jak mecz ich ulubionej drużyny

Piłka nożna to sport uwielbiany w wielu państwach. Nic nie wywołuje w mężczyznach – a coraz częściej także w kobietach – tak dużych emocji, jak rozgrywki ich ulubionej drużyny. Od momentu powstania, piłka rozwinęła się błyskawicznie, powstała ogromna ilość klubów, które między sobą rywalizują. Jednym z tych krajów, w których piłka nożna gra pierwsze skrzypce są naturalnie Włochy, słynące ze znakomitych piłkarzy. Tamtejsze drużyny odnoszą sukcesy w rywalizacji z pozostałymi państwami. Nie można się w związku z tym dziwić, że to właśnie we Włoszech powstała firma Panini. Założyli ją bracia Panini, wobec tego firmie nadano właśnie taką nazwę. Ich początki były jednak bardzo skromne, gdyż prowadzili zwyczajny sklep z gazetami, który błyskawicznie zaczął się rozwijać. Aktualnie, firma ma formę międzynarodowego imperium o szerokim zakresie działania.

piłka

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Firma trudni się sprzedawaniem popularnych komiksów, które w dalszym ciągu są uwielbiane przez osoby na całym świecie. W ofercie można jednak znaleźć również naklejki i karty z piłkarzami, z których przedsiębiorstwo jest najbardziej znane. Przykładem może być chociażby album Panini 2014 prezentujący kolekcję elementów dotyczących rozgrywających się w Brazylii Mistrzostw Świata, jakie dla całego świata były nadzwyczaj znaczącym wydarzeniem. Panini album zawiera karty z piłkarzami drużyn, jakie brały udział w mistrzostwach. Odszukać w nim można też dopracowane w najdrobniejszych szczegółach naklejki, prezentujące między innymi godła określonych drużyn piłkarskich. Jest to więc propozycja przede wszystkim dla fanów tego sportu, którzy interesują się także jego historią.

piłka

Autor: grassrootsgroundswell
Źródło: http://www.flickr.com
Firma ciągle doskonale się rozwija, a jej działania skupione są zazwyczaj na rynku piłki nożnej – . Przekształciła się w Panini Group, przedsiębiorstwo w skład, którego wchodzi kilka działów. Ponadto, trudni się sprzedawaniem tych artykułów, jakie tematycznie związane są z tą dyscypliną sportową. Strefa wpływów grupy istnieje nie tylko we Włoszech, ale też na terenie pozostałych państw, gdzie piłka nożna jest popularna, a kolejne rozgrywki gromadzą tysiące fanów przed telewizorami i na stadionach.

Il problema in questa pagina merita la tua attenzione? Se è così, clicca qui e guarda wpisy ze strony.

W Polsce również można zakupić oferowane przez firmę albumy. Są one łatwo dostępne, na przykład w internecie.