Wycieczki w tropikach

Biuro podróży proponuje wycieczki na Karaiby. Karaiby to rejon pomiędzy kontynentami Ameryk. W skład Karaibów wchodzą: Antyle, Wyspy Bahama, Kajmany oraz część wysp położonych na Morzu Karaibskim.Wyspy Karaibskie zostały odkryte przez Kolumba w 1492 roku i dość szybko skolonizowane przez mocarstwa europejskie.W sumie obejmują one obszar ok. 250 tys. km², zamieszkująca tam ludność przekracza 40 mln.

palma

Autor: Joe deSousa
Źródło: http://www.flickr.com

Wycieczki na Dominikanę

W skład wysp Karaibskich zalicza się Dominikana. Jest to drugie co do wielkości, zaraz po Kubie – państwo wyspiarskie na Morzu Karaibskim. Dominikana posiada niesamowity urok.

Myślisz, że ten artykuł jest godny polecenia? Jeśli tak, to z pewnością zaciekawi Cię również ta rekomendowana oferta (https://www.spijtanio.eu/kwatery-pracownicze-ostrow-wielkopolski), gdyż dotyczy podobnej tematyki.

To prawdziwy raj na ziemi. Są tam liczne gaje palmowe, urokliwe plaże z białym piaskiem , przejrzyście czysta, błękitna woda orazrafy koralowe. Ludność tubylcza Dominikany są niezwykle gościnni, pełni energii i ciągle pogodni. Dominikana gwarantuje też wspaniałą kuchnię – soczyste owoce, świeże warzywa, doskonałe owoce morza i potrawy z grilla.

Na Dominikanie można więc rozkoszować się odpoczynkiem na egzotycznych lub korzystać z różnorodnej oferty sportów. Można grać w golfa na najpiękniejszych polach golfowych na wyspie lub nurkować, obserwując fascynujący podwodny świat. Jasnoniebieskie, przezroczyste wody wokół Dominikany stwarzają idealne warunki do nurkowania. Znaleźć tam można rafy koralowe, różne gatunki ryb, małe jaskinie, a także zatopione wraki! Najlepszymi miejscami do nurkowania są między innymi: Bayahibe, La Caleta, Bavaro, wyspy Saona i Watalina a także od strony Oceanu Atlantyckiego – Samana i Montecristi.

Odpoczywając na Dominikanie, warto wybrać się też na wycieczki fakultatywne. Oferujemy wycieczki do następujących miejscowości. Playa Cofresi jest położona około 6 km od Puerto Plata. Jest popularna dzięki obfitym pokładom bursztynu, piaszczystym plażom, rafom koralowym oraz pagórkowatej okolicy porośniętej tropikalną roślinnością.Sosua to niezwykle urokliwe miejsce zwane także karaibską Ibizą. Leży 20km na wschód od Playa Dorado. Plaże w tej okolicy zaliczane są do najpiękniejszych odcinków wybrzeża na Północy Dominikany.

windsurfing

Autor: Albert Torelló
Źródło: http://www.flickr.com

Okazja nurkowania na Dominikanie to dobra okazja
Jest to doskonałe miejsce do nurkowania, jednakże ze względu na niezwykle wysokie fale na plażach nie ma możliwości uprawiania motorowych sportów w wodzie oraz windsurfingu. Sosua jest więc doskonałym miejscem dla wczasowiczów, szukających atrakcji i aktywnego wypoczynku.

Nie masz pewności odnośnie tego problemu? Zwyczajnie sprawdź szczegóły przeprowadzki wrocław dostępne właśnie tutaj. Wszystko jest starannie wyjaśnione.

Bayahibe to niebywale urokliwa wioska rybacka leżąca w małej zatoczce.Są tam charakterystyczne kolorowe domy, kafejki i restauracyjki, łodzie rybackie oraz piękna plaża. To wszystko zapewnia spędzenie niezapomnianych wakacji. Zobacz naszą stronę