Nieco inny urlop. Podróżowanie bez zwiedzania – jak poznać świat od kuchni?

Zwykle podróże do państw europejskich wiążą się ze zwiedzaniem oczywistych miejsc zabytkowych w stolicach państw, których spis znamy ze szkoły. Lecz sporo osób zaczyna spoglądać na kraje, jakie zwiedza, w inny sposób. Chce poznać ludzi i kulturę, dokonać czegoś razem z rodzimymi mieszkańcami, a nie tylko zwiedzić miejsca uznane za warte zobaczenia.

Sporo osób jeżdżąc po kontynentach decyduje się na kraje nieoczywiste – Luksemburg, Portugalia wakacje spędzając u osób, które całkiem za friko oferują nocleg i coś do zjedzenia.

Ciekawa informacja? Jeśli tak sądzisz, dodatkowo sprawdź ten link – znajdziesz o wiele więcej w ofercie (http://skalnik.pl/buty/salomon), która tyczy się rozważanej tutaj problematyki.

Tym sposobem można zaoszczędzić na hotelu albo pensjonacie (a wiadomo, że w sezonie koszty potrafią być naprawdę wysokie) i poznać nowych, otwartych ludzi. Wraz z nimi możemy wybrać się na koncert albo na wyprawę po galeriach sztuki czy wystawach. Wszystko w zależności od wspólnych zainteresowań. Jeżeli wybieramy się na zwiedzanie, też możemy decydować się na miejsca mniej popularne, na przykład afrykarium czy oceanarium. Ceny wstępów nie będą przystępne, ale naprawdę warto tam pójść i wejść na bilet grupowy.

Portugalia

Autor: Travelholic Path
Źródło: http://www.flickr.com

Miejsce tego typu naprawdę robi na turystach wrażenie, szczególnie ogromne terraria stojące na środku obiektu.

Przedstawiany polecany serwis www ma dane, które przedstawiają dany temat, zatem jeśli masz chęć dowiedzieć się więcej – zapraszamy do nas!

Przez długie godziny możemy wgapiać się w płaszczki i inne morskie stworzenia. Poznanie kultury to również poznanie domowej kuchni takich krajów jak Hiszpania, Włochy albo Portugalia wakacje sprzyjają nowym doznaniom – także tym kulinarnym, dlatego warto zapisać się przykładowo na warsztaty kulinarne albo kurs przygotowywania i podawania drinków – poznaj biuro podróży Strefa Podróży . Jeśli zupełnie samodzielnie przygotowujemy naszą wyprawę, najlepiej wybrać miasto z dala od tłumów i mas, lecz także z fajnymi atrakcjami, a jeżeli bardzochcemy zobaczyć stolicę albo większe miasta, organizujmy jednodniowe wypady i udajmy się tam, gdzie naprawdę chcemy, a nie tam, gdzie radzi przewodnik.

Jeżeli nasz wypad na wakacje ma zlecieć pod hasłem słodkiego nicnierobienia, wybierzmy miejsce z ładnymi plażami i pojedźmy tam w okresie najładniejszej pogody, a na pewno nie będziemy żałować. Jeśli nie stawiamy zwiedzania zabytków na pierwszym miejscu, na tego typu urlopie można naprawdę odpocząć.