Ciekawe propozycje sportowe na aktywny weekend

Mieszkańcy Polski spędzają coraz więcej czasu na aktywnym wypoczynku. Wystarczy popatrzeć jak wielką popularnością cieszą się choćby wyścigi biegowe w naszym kraju.

Rośnie ilość ludzi, którzy codziennie pojawiają się na siłowni.
Wzrasta zainteresowanie także nieco bardziej niszowymi aktywnościami jak choćby łucznictwo kontakt też strzelectwo. Ta druga propozycja cieszy się wyjątkową popularnością pośród imprez integracyjnych, gdzie zespoły z danej firmy czy też przedsiębiorstwa mogą spróbować swoich sił na strzelnicy. Jeśli chodzi natomiast o sport jakim jest łucznictwo, to można je także praktykować na co dzień (sklep łuczniczy). Sprawa wygląda tak mając na uwadze całkiem łatwą możliwość zakupu sprzętu. Na przykład łuki drewniane można bez problemu nabyć w sieci albo sklepach sprzedających różnego rodzaju militaria.

Jeżeli prezentowany temat Cię zaintrygował, sprawdź koniecznie ten świetny link – przeczytasz tam mnóstwo użytecznych informacji.

Dobrze jest jednak przed kupnem pójść na strzelnicę a następnie zapytać o fundamentalne kwestie wykwalifikowanego specjalistę. Zostaniemy odpowiednio przeszkoleni zarówno pod kątem kwestii technicznych strzelania jak i samego sprzętu.

drewno

Autor: Konrad Gruza
Źródło: http://www.flickr.com
Z roku na rok powstaje coraz więcej grup, jakie parają się przeróżnego rodzaju inscenizacjami z minionych epok. Okres średniowiecza jest w tym kręgu całkiem popularne. Obok profesjonalnej zbroi, mieczy to w istocie łuki drewniane są obowiązkowym elementem ekwipunku średniowiecznego rycerza. Niemal w każdym większym mieście mamy możliwość napotkać na taką grupę zapaleńców, którzy często zbierają się żeby inscenizować potyczki wojenne albo też codzienne życie z tamtego okresu.

Można również poćwiczyć własne umiejętności z posługiwania się mieczem albo też z strzelania z łuku. Jest to na pewno kolejna możliwość na spędzenie czasu w niebanalny sposób.