Łucznictwo może być doskonałym sposobem na spędzeniem wolnego czasu? Jak się do tego sportu przyszykować?

Łucznictwo to nie tylko wspaniały sport, ale również zajęcie, które w dzisiejszych czasach można skutecznie uprawiać, w wolnych chwilach na własnym podwórku czy w wyznaczonym miejscu. Warto zatem doskonale przygotować się do tego zajęcia, ponieważ nabycie łuku i strzał to tylko początek.

łucznictwo

Autor: Kristina D.C. Hoeppner
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy mieć na uwadze, że strzały ulegają zużyciu i niezwykle często lotki na ich końcu ulegają degradacji. Opłaca się zatem zainwestować w akcesoria do łuku – zestaw lotek do strzał, dzięki którym doskonale możemy we własnym zakresie naprawić zepsute lotki . Jednak nie trzeba do tego celu używać standardowego kleju jaki znajdziemy w każdym sklepie. Opłaca się zainwestować w specyficzny klej do lotek. Jest on doskonale skuteczny do każdego typu strzał, wykonanych zarówno z aluminium, drewna czy też włókna szklanego. Klej jest niezwykle mocny a jego wyschniecie to tylko 5 minut. Jednak jeżeli chcemy, aby klej mógł wyschnąć dokładnie, warto pozostawić sklejone lotki do strzały na czterdzieści osiem godzin. Decydując się na łucznictwo należy pamiętać także o bezpieczeństwie pozostałych. (Akcesoria łucznicze) Nie należy strzelać w dowolnym miejscu i do czegokolwiek. Dobrze zainwestować w specjalistyczne maty słomiane, które są robione ze słomy żytniej, niezwykle ciasno plecionej. Matę można powiesić – lub też co jest bardziej polecane ustawić na specjalnie do tego celu przeznaczonym stojaku. Na macie słomianej, która wspaniale zatrzyma wystrzeloną strzałę, należy ustawić tarczę, dzięki którym będziemy mieli wgląd w naszą celność w strzelaniu do celu.

Czym byłoby przechowywanie łuku bez pokrowca na strzały i sam łuk. Dzięki nim bez problemu i bez obaw mamy szansę nie tylko trzymać nasz sprzęt, ale też przewozić go samochodem. Poleca się również wyposażenie łuku w lekką i wytrzymałą podstawkę pod strzałę. Dzięki niej możliwe będzie oddawanie precyzyjnego strzału – dzięki specjalnej konstrukcji lotki nie stykają się z podstawą łuku. Dla bardziej zaawansowanych poleca się także sprzęt, jakim jest chronogram. Dzięki niemu możliwe jest mierzenie prędkości wystrzału w przedziale od 9 do 2100 metrów na sekundę.

Podoba Ci ten tekst? To ekstra, sprawdź stronę skup monet kraków pod tym adresem. Zobaczysz tam więcej informacji na podobny temat.

Co ciekawe, dokładność pomiaru to aż 99,5% co może dać niezwykle dokładny pomiar wystrzału.