Wrocław zachwyci każdego! Co musimy zwiedzić i na co zwrócić uwagę, spacerując po wrocławskich uliczkach?

Wrocław to bez dwóch zdań miasto, które jest naszą dumą, miasto, które jest świetnie kojarzone przez mieszkańców innych krajów. Obok Gdańska, Warszawy czy Krakowa to jedno z najsłynniejszych miejsc w naszym kraju, chętnie odwiedzane przez turystów, jak i samych Polaków. Wrocław tętni życiem, zarówno w ciągu dnia jak i w nocy, nie tylko dzięki przyjezdnym, ale także dzięki studentom, którzy licznie osiedlają się we Wrocławiu. Wrocław to bardzo atrakcyjne miejsce dla studentów.

Katedra we Wrocławiu

Autor: Alexander Johmann
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim umiejscowione są tam świetne uczelnie, a na dodatek jest to miasto, w którym bez przerwy toczy się życie kulturalne. W mieście nie brakuje żaków z zagranicy. Na dyskotekach i różnorakich wydarzeniach imprezując studenci, ale także ludzie biznesu oraz co oczywiste turyści z całej Europy. Miasto żyje przez cały rok. We Wrocławiu jest wiele malowniczych miejsc, w których romantyczny spacer nabiera nowego wymiaru.

Wszystkie wycieczki po Wrocławiu uwzględniają Starówkę – sprawdź Eko-Tur. Stanowi ona bowiem punkt centralny miasta i jest bardzo urokliwa. Rynek Główny miasta czaruje niezwykłą atmosferą. Trzeba przejść się ulicą Świdnicką. Turyści zachwycają się Nowym Ratuszem oraz Starym Ratuszem. Godne zobaczenia są Sukiennice. Wśród niesamowitych kamieniczek, które są bardzo charakterystyczne, znaleźć można wiele klimatycznych restauracji, knajp, kafejek. http://ekotur.wroclaw.pl/atrakcje-wroclawia.html

Plan każdej wycieczki po Wrocławiu powinien uwzględniać Ogród Japoński, czyli świetną atrakcję dla naszych pociech, a również Ostrów Tumski. Fantastyczną alternatywą będzie rejs statkiem po rzece, podczas którego można podziwiać panoramę miasta. Wypada odwiedzić Ogród Botaniczny oraz ZOO. We Wrocławiu trzeba zobaczyć fontanny, które są zlokalizowane przy Moście Grunwaldzkim. Niedaleko nich jest umiejscowione Wzgórze Partyzantów z Belwederem, a także Park Słowackiego. Godna zobaczenia jest Opera Wrocławska oraz Plac Teatralny.