Spływy kajakowe – idealny pomysł na wolny czas

Gdy na myśl o spędzeniu wakacji na leżeniu na plaży ziewasz z nudów zastanów się nad wykorzystaniem swojego wolnego czasu na sportowy relaks. Możesz pomyśleć o górskiej wędrówce, przykładowo przez kilka tygodni, między schroniskami, wchodząc na kolejne szczyty. Można zwiedzić cały kraj rowerem, albo na stopa. Możesz też pomyśleć o innego rodzaju wyzwaniu dla odważnych, jakim mogą być spływy kajakowe.

Spływ kajakowy rzeką Kamienną

Autor: Jura Park Bałtów
Źródło: http://www.juraparkbaltow.pl

Spływy kajakowe organizowane są w naszym kraju najczęściej na Mazurach. To tam właśnie jest mnóstwo interesujących rzek. Zazwyczaj spływ tamtędy związane jest z dodatkowymi atrakcjami, jak na przykład przenoszenie kajaków przez wielkie pnie drzew, które upadły do koryta rzeki, przepływanie przez wąskie dopływy czy obozowanie w sercu lasu. Kajaki na wymagają dobrej kondycji fizycznej. Gdy nurt jest szybki i rzeka wzburzona, walka z falami jest trudna, a nie można po prostu odłożyć wiosła i liczyć na to, że gdzieś dopłyniemy. Nie wybierajmy się na spływ, jeżeli nie mamy ochoty włożyć w to sporej ilości wysiłku fizycznego.

Chcesz przeczytać inne równie pomocne sugestie? Jeśli tak, to zobacz tutaj górnicze uszczelnienie calizny, a niewątpliwie nie odczujesz zawodu.

Najlepiej na spływ wybrać się większą grupą dobrych znajomych. Dobrze jest rozejrzeć się za ludźmi, czy klubami zajmującymi się organizacją spływów, wtedy najzwyczajniej w świecie przyjeżdżamy na miejsce, otrzymujemy sprzęt, kapoki ratunkowe i mapę i nie musimy się martwić takimi kwestiami jak choćby wypożyczanie kajaków. Oczywiście musimy zadbać o to żeby zabrać ze sobą namioty, śpiwory i prowiant – wszystko doskonale chronione przed zamoczeniem.

Zwróć uwagę na szczegóły w treści (http://www.skalnik.pl/buty/buty-meskie/buty-meskie-wysokie/goretex ), przeczytasz tam jeszcze bardziej dokładne dane, które na pewno również okażą się dla Ciebie godne uwagi.

Musimy zabezpieczyć się na wypadek, kiedy zaliczymy wywrotkę i trzeba będzie ratować sprzęt. Jeżeli zabezpieczymy go uważnie będziemy mieli gwarancję, że nasz tymczasowy dom nie będzie przypominał mokrej ścierki.

Spływy kajakowe to świetny sposób na wakacyjny wypoczynek. Oczywiście to sport, który wymaga używania mięśni, wytrzymałości i bardzo dużo zdrowego rozsądku i trzeźwego myślenia. Rzeki są zdradliwe i niebezpieczne, zwykle wystarczy jeden nieodpowiedni ruch i wypadek gotowy. Przemyślmy zatem na spokojnie, czy jesteśmy zdecydowani mocno się zmęczyć, zabłocić, zamoczyć, dać pogryźć komarom i jeszcze czerpać z tego radość. Piękne krajobrazy, urokliwe zakątki i poczucie przygody rekompensują niedogodności. Kajaki to doskonały sposób na wakacje! Zatem jedź nad wodę i zdecyduj się na wypożyczanie kajaków.