Metody na tanie bilety

Zapewne nie raz z niedowierzaniem słuchaliśmy historii o znajomych znajomych, którzy za parę groszy polecieli w daleką podróż. Czy to możliwe, żeby polecieć za tak małe pieniądze? Owszem! Doświadczeni poszukiwacze niedrogich lotów orientują się, jak przy kupnie biletu oszczędzić nawet kilkaset złotych. Wymaga to jednak wytrwałości oraz sprytu.

Jak znaleźć tanie loty? Po pierwsze: strzeżmy się wysokiego sezonu, czyli wakacji oraz długich weekendów. Taniej znajdziemy bilet jesienią lub wiosną.

Ceny biletów na stronach tanich linii mogą się zmieniać nawet parę razy dziennie. Z tego powodu ma znaczenie, o której godzinie je sprawdzamy (dowiedz się nieco więcej). Ceny z reguły skaczą na chwilę przed weekendem, ponieważ logiczne jest, że wtedy mniej osób pracuje, dlatego więcej ma czas na planowanie wyjazdów i rezerwowanie biletów.

Jeżeli masz ochotę przeczytać więcej informacji na przedstawiany w tym artykule wątek, to sprawdź tutaj bez ociągania uzupełniające informacje (https://www.hotelaqua.pl/biznes/sale-konferencyjne).

W weekendy nie pracują także działy odpowiedzialne w firmach

samolot

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

lotniczych za ceny biletów. Ceny lotów, z tego samego względu, rosną również wieczorem. Dobrze jest dlatego kontrolować ceny biletów parę razy w ciągu dnia i po prostu czatować na dobrą cenę. Jedno jest pewne: im więcej czasu poświęcimy na szukanie biletu, tym uzyskamy lepszą cenę.

Dalsza wskazówka: im szybciej bilet nabędziemy, tym mniej zapłacimy. Korzystajmy też z promocji. Jeżeli nie jesteśmy szczególnie przywiązani do jednego kierunku, udajmy się tam, gdzie właśnie jest tanio.

samolot

Autor: Bernal Saborio
Źródło: http://www.flickr.com

W celu by sprawdzić, do jakiego kraju w danym momencie są najkorzystniejsze ceny biletów (kliknij), musimy wypróbować w wyszukiwarce podróżniczej opcję „wszędzie”.

Jeżeli ten wpis Cię intryguje, to kliknij ten link – zobaczysz tam unikalny serwis, który na pewno uznasz za godny uwagi.

Warto codziennie przeglądać strony linii lotniczych, zestawiać oferty (bądź na bieżąco), wypatrywać promocji. Zgadza się – codziennie, jak wiemy najciekawsze loty rozchodzą się jak tzw ciepłe bułeczki.

Nie zapomnijmy zapisać się do newsletterów. Wówczas zawsze zostaną nam przesłane najświeższe informacje o ciekawych promocjach przewoźników. Czytajmy też blogi, strony oraz fora, na których podróżnicy mogą wymienić się spostrzeżeniami.
Zastosujmy się do wspomnianych wskazówek, a przekonamy się, iż szukanie niedrogich biletów potrafi być bardzo interesującym zajęciem. A jakże satysfakcjonującym!