Technologia hydrografiki jako nowoczesna technologia nakładania form

Hydrografiką nazywamy proces naniesienia obrazu na różnego gatunku obszary. Może to być plastik, wyroby ceramiczne, drzewo, lub szkło. Dzięki owej metodzie jest możliwość przekazać obraz na obszary płaskie, oraz te o nieregularnym konturze.

Sam przebieg nie jest zwykłym zanurzaniem elementu w wodzie, potrzebuje wiedzy i doświadczenia. Naniesiony na nawierzchnię druk wodny jest pokrywany lakierem, dzięki czemu warstwa jest wyjątkowo odporna na wysoką temperaturę i warunki pogodowe. Hydrografika, to współczesna technika nakładania wzorów na części trójwymiarowe przy wykorzystaniu wody. Na jej przestrzeni kładzie się wzór a później zanurza fragment po czym następuje trwałe połączenie grafiki z obiektem. Części sporządzone tą metodą zachowują cechy lakieru samochodowego, co czyni je odpornymi na zarysowania.

Hydrografika to współczesna procedura zdobienia do wykonywania której konieczne są stosowne sprzęty. Wanna do hydrografiki, folia, aktywator, także wyjątkowa przemysłowa zmywarka, to niezbędne rzeczy do praktykowania owej grafiki. Jednym z wyjątkowo istotnych kroków, którego nie można pominąć, jest odtłuszczanie powierzchni i jej zmatowienie. Co więcej, należy pomalować ją podłożem, zaś po nałożeniu szablonu nałożyć bezbarwny lakier, jaki ochroni naniesiony transferowy druk wodny i osłoni go przed niszczeniem. Hydrografika ma zastosowanie w wielu dziedzinach.

druk wodny

Autor: The Peoples Prodigy: BOYCOTT 'The Weight of Blood’
Źródło: http://www.flickr.com

Druk wodny idealnie przystraja wszelki typ przestrzeni. Bardzo dobrze nada się do ozdoby rozmaitych dodatków w domu, także aut. Na stronie firmy WaterDesign więcej na temat tego gdzie dowiedzieć się czym jest hydrografika.

Dostępne są nawet najbardziej dziwaczne desenie, dobór zależy od indywidualnych potrzeb.

Masz apetyt na kolejną publikację na opublikowany tutaj wątek? Jeżeli tak, to raźno kliknij tutaj – to wciągająca treść (https://lemans.pl/cennik/)!

Hydrografika nader trwale i profesjonalnie przeprowadzona gwarantuje wyjątkową jakość. Strategia ta jest zazwyczaj stosowana do części automobilowych, motocyklowych a również gniazdka elektryczne, okucia meblowe, grzejniki, maski spawalnicze, kaski, listwy wykończeniowe, również dużo innych. Powierzchnia może być pełna połysku, lub matowa w zależności od preferencji. Lakierowanie i czyszczenie elementów przy zastosowaniu najwyższej jakości past, gwarantuje dużą jakość

.