Wyeliminowany przelot! Należy ci się odszkodowanie! Sprawdź jak je dostać i walcz o swoje!

W przewozie lotniczym, tak jak w każdym pozostałym mogą wydarzyć się przeróżne sytuacje, które są zależne od wielu czynników. W większości wypadków zdarza się odwołany lot z powodu kiepskich warunków atmosferycznych.

podróż samolotem

Autor: Prayitno / Thank you for visiting ! (3 millions )
Źródło: http://www.flickr.com

Są to wyjątkowe sytuacje w związku z którymi nie mamy możliwości do żadnych żądań w stosunku do linii lotniczych. Do takich sytuacji należy też zaniechanie lotu i zawiadomienie o tym pasażera na dwa tygodnie przed organizowanym lotem, lub oferta alternatywnego lotu na tej samej trasie w pokrewnym terminie. Nawet w wyjątkowych sytuacjach, w razie konieczności linie lotnicze są zobowiązane do udzielenia pomocy w czasie oczekiwania na nowy lot. Odwołany lot obliguje przewoźnika do bezpłatnego wyżywienia, dwie rozmowy telefoniczne, zakwaterowanie w hotelu razem z przewozem między lotniskiem a lokalizacją kwatery.

Jeżeli zainteresował Cię opisywany artykuł, to kliknij na odnośnik tu (https://certo.waw.pl/uslugi/kadry-i-place/), jaki zaprowadzi Cię do cennej witryny – ona dokładnie omawia ten temat.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat sprawdź na Przedsiębiorstwo SkylegalPomoc udostępniana jest w zależności od czasu oczekiwania na opóźniony, lub opcjonalny lot, przy czym prawo do pobytu w hotelu przypada wyłącznie w sytuacji konieczności oczekiwania na ten lot przez jedną, bądź więcej nocy.W przypadku, gdy został odwołany lot, zadośćuczynienie jest możliwe w wypadku odmowy przyjęcia na pokład samolotu. W tym przypadku linie lotnicze muszą zorganizować wyjazd do miejsca docelowego współmiernym opcjonalnym środkiem przewozu, bądź zwrócić wartości biletu również, w odpowiednich wypadkach, zagwarantować darmowy przewóz powrotny. W wypadku istotnego opóźnienia o przynajmniej 5 godzin jest także prawo domagać się oddania pieniędzy, lecz jeżeli podróżny weźmie zwrot, wtenczas linie lotnicze nie są zobowiązane już umożliwiać dalszej pomocy ani aranżować dalszej podróży.

pokład samolotu

Autor: Matt Popovich
Źródło: http://www.flickr.com

Ponadto, jeżeli dotarcie na miejsce nastąpi z ponad 3-godzinnym opóźnieniem, należy się odszkodowanie w wysokości 250–600 euro w zależności od odcinka przelotu.
Wypłata odszkodowania powinna nastąpić w formie pieniężnej.

Równie intrygujący artykuł przedstawiany jest tu, więc odwiedź witrynę usługi prawnicze piotrków trybunalski i zobacz, jakie treści tam znajdziesz. One też Cię zainteresują.

Za pisemną akceptacją pasażera, może wystąpić w formie vouchera, albo usług. W przypadku kiedy jest odwołany lot, odszkodowanie uzależnione jest od długości trasy. Jest to precyzyjnie określone w odpowiednich rozporządzeniach.