Zdawać by się mogło, że w epoce dostępnych wszędzie tabletów i komputerów taki archaizm jak planszówki nie powinien istnieć

Rzeczywiście w pewnym momencie świat zaczął się zachwycać nowoczesnymi technologiami, symbolem zabawy stał się monitor komputera czy laptopa. Coraz więcej ludzi grało albo samotnie, albo w sieci, z innymi osobami, lecz nadal było to siedzenie przed komputerem. Zwłaszcza przodowali w tym młodzi ludzie, którzy zawsze byli na czasie z najnowszymi technologiami. I przy takich okolicznościach było prawie pewne, że spędzanie wspólnie wolnego czasu z rodziną czy znajomymi przy dobrej grze planszowej zaginie zupełnie, że ludzie będą każdą formę rozrywki opierać o najnowsze elektroniczne sprzęty.

gra planszowa "cywilizacja"

Autor: Hubert Figuière
Źródło: http://www.flickr.com
A jednak pomimo tego, co wieszczyło wiele osób, ten czarny scenariusz nie chce się spełnić. Rzecz jasna komputerowej rozrywki zatrzymać się nie da, bo jest to raczej niemożliwe, ale w ostatnim czasie rosnąca liczba dzieci i dorosłych zaczęła sięgać po jedną z najstarszych form rozrywki, to znaczy gry planszowe.

W planszówki ludzie grali setki lat temu, a dzisiaj ta forma rozrywki przeżywa prawdziwy boom. Bardzo zaczęli się przyczyniać do tego wydawcy takich gier, co roku wypuszczanych jest kilkanaście pozycji, które stają się światowymi hitami. Obecnie wydawane gry planszowe czasami posiadają bardzo rozbudowaną fabułę i mogą dostarczyć rozrywki na wiele godzin grania. Planszówki kupić dzisiaj można w wielu miejscach. Markety handlowe dostrzegły już potencjał tych gier i całkiem sporo pozycji zaczęło się pojawiać na ich półkach.

Nie czekaj, tylko poczytaj więcej prace wysokościowe na prezentowany temat – informacje okażą się zapewne niesamowicie interesujące, więc kliknij tutaj i zobacz więcej.

Powstają również specjalistyczne sklepy internetowe z grami, gdzie nie tylko da się zakupić pudełka z grami, ale również sporo potrzebnych graczom akcesoriów i dodatków.

Te informacje wciągnęły Cię bez reszty? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej (https://www.scootive.pl/) danych na pozostałych witrynach – znajdziesz je, klikając w odsyłacz poniżej.

Zakupu można dokonać przykładowo na tej stronie. W większych miejscowościach, przykładowo takich jak Wrocław, Poznań czy Kraków, istnieją także sklepy stacjonarne, posiadające szeroką propozycję dla wielbicieli tej rozrywki. W większości tego typu sklepów można się spotykać z innymi wielbicielami grania i wspólnie spędzić czas przy nowym tytule, czasami organizuje się też turnieje dla amatorów dobrych gier.