W jakim terminie i dokąd warto wyjechać na egzotyczne wakacje?

Okres letni przeminął i przyszła wspaniała polska złota jesień. Zrobiło się zimniej i pogoda zrobiła się mniej przyjazna. Krócej cieszymy się słońcem, a wieczory coraz dłuższe. Grudzień zbliża się małymi kroczkami. Niektórzy się radują na myśl o świętach, inni natomiast są niezadowoleni, gdyż nie lubią zimy, przymrozków i śniegu.

wakacje
Źródło: http://www.eccoholiday.com/
Ci wszyscy, którzy nie lubią śniegu i zimna, mogą odbyć w tym okresie zagraniczne egzotyczne wakacje. Kierunków wyjazdów może być bardzo dużo: Australia, Dominikana czy także ekwadorskie Wyspy Galapagos? Od pewnego czasu w branży podróżniczej można zaobserwować zmiany cenowe.

W ostatnim czasie, ku zdziwieniu Polaków, ceny podróży do egzotycznych krajów zmalały. Niekiedy są one nawet mniejsze niż ceny krajowe. Może to rzeczywiście zdumiewać, że wakacje egzotyczne są tańsze. Niemniej dla wielu ludzi jest to ciekawa propozycja. Przecież podróże egzotyczne są snem wielu ludzi. Marzeniem, które przy aktualnej atmosferze na rynku może zostać zrealizowane.

Gdzie warto pojechać jesienią czy zimą? Miejsc wartych polecenia jest dość dużo. Niewątpliwie na szacunek zasługują wspomniane Wyspy Galapagos, zwane także Wyspami Żółwimi, warto sprawdzić oferty - http://www.um24.pl/. Tamtejsze krajobrazy mogą budzić zachwyt u każdego urlopowicza.
wczasy
Autor: Alden Cornell
Źródło: http://www.flickr.com
Te wyspy leżą na zachód od Ameryki Południowej i mają pochodzenie wulkaniczne. Jest to tak piękne miejsce, że uzyskało nawet w XVI wieku nazwę Zaczarowanych Wysp, gdyż sprawiały wrażenie, że dryfują po morzu.

Dobrym miejscem na urlop pod palmami jest także Dominikana w Ameryce Środkowej. Mimo tego, że większą część jej terenu stanowią góry, to w żadnym stopniu nie przeszkadza nieustannemu napływowi turystów. Dominikana jest dobrym miejscem na wypoczynek praktycznie przez cały rok, bo średnia temperatura wynosi dwadzieścia pięć stopni, a w okresie zimy nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza. Piękne białe plaże zalane słonecznymi promieniami oraz cudowne są niewątpliwie najlepszą wizytówką tych ziem.

Inną egzotyczną możliwością może być Australia, gdzie temperatura od zimy ma poczynając od 25 a kończąc na 28 stopniach. Można tam zarówno wylegiwać się na słońcu, jak i pozwiedzać.